Reklama
reklama

V ulicích Brna se objevili falešní koledníci převlečení za Tři Krále

První falešní koledníci, kteří se rozhodli vylepšit si finanční situaci v souvislosti s právě probíhající Tříkrálovou sbírkou, se již objevili v brněnských ulicích. Zatímco podezřelé trojice unikají strážníkům i policistům, lidé si na to, kam vkládají peníze, dávají pozor.

Právě žena z Líšně upozornila strážníky, že se v Bednaříkově ulici pohybuje pět malých dětí, které vybírají neoprávněně peníze pro charitativní sbírku. „Podezřelé děti tvrdily, že jsou údajně koledníci Tříkrálové sbírky a žádaly o finanční příspěvek, svým chováním však působily na obyvatele ulice značně podezřele. V momentě, kdy vyšlo najevo, že nemají všechny náležitosti ke sbírce, zmizeli malí podvodníci z místa pryč,“ potvrdila mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Stejný scénář měl případ z centra Brna, kde na charitu vybíraly peníze tři ženy. U lidí naštěstí neuspěly.

 

„Každým rokem se objeví několik jedinců, kteří neváhají doslova parazitovat na dobré pověsti Tříkrálové sbírky a rozhodnou se koledovat „po svém“. Pokud se někdo setká s koledníky, kteří působí podezřele, měl by ihned vše oznámit na linku 156,“ poradila mluvčí.

 

Skupinka koledníků musí mít vždy u sebe zapečetěnou kasičku s logem charity a patřičné povolení k vybírání peněz.

Autor: 
admin
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře