Reklama
reklama

V Silůvkách se radují, muži upletli nejdelší pomlázku a pokořili rekord

Nejdelší velikonoční pomlázku v republice se dnes podařilo uplést obyvatelům Silůvek na Brněnsku. Ta je dlouhá 699 centimetrů, o šestnáct centimetrů tak pokořili poslední rekord a zapsali se do České knihy rekordů.

Pětice mužů při shánění prutů na pomlázku najezdila dvě stě kilometrů, než dostatečně dlouhé kousky našla. Bála se však, aby byly kvůli dlouhé zimě dostatečně ohebné a nezačaly praskat.

 

Vše se ale povedlo a lidé ze Silůvek se tak mohou těšit po pěti hodinové výrobě z pomlázky dlouhé skoro sedm metrů a vážící šedesát kilogramů. Po jedenácti letech předběhli o šestnáct centimetrů rekord Roberta Zauera z Teplic.

 

Až výrobci s pomlázkou obejdou v pondělí všechny ženy a dívky, bude se uvažovat o jejím převezení do pelhřimovského Muzea rekordů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře