Reklama
reklama

V panelákovém bytě ve Starém Lískovci hořelo. Požár zřejmě založil žhář

Ve čtvrt na devět ráno vyjížděli brněnští hasiči k požáru v bytě na Mikuláškově náměstí ve Starém Lískovci. S překvapením zjistili, že požár v pátém patře panelového domu, který zničil jeden byt, byl zřejmě úmyslně zapálen.

Hasiči pomocí jednoho proudu vody a nástěnného hydrantu hasili v bytě hned dvě ohniska. V dýchací technice vytvořili hadicové vedení do pátého poschodí a za použití násilí vstoupili do bytu zachváceného požárem. Nikoho v něm naštěstí nenašli.

 

„Tři obyvatele domu bydlící v bytech nad požárem však museli vyvést z kouře ven. Museli také prohlédnout byt nad požárem, kde nikdo neotvíral a ujistit se, že nedošlo k rozšíření požáru do vyšších pater,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Zakouřený panelový dům hasiči odvětrali a přeměřili množství oxidu uhelnatého v domě. Nenaměřili zvýšenou koncentraci. Vyšetřovatel vyčíslil předběžně škodu na dvě stě tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře