Reklama
reklama

V panelákovém bytě ve Starém Lískovci hořelo. Požár zřejmě založil žhář

Ve čtvrt na devět ráno vyjížděli brněnští hasiči k požáru v bytě na Mikuláškově náměstí ve Starém Lískovci. S překvapením zjistili, že požár v pátém patře panelového domu, který zničil jeden byt, byl zřejmě úmyslně zapálen.

Hasiči pomocí jednoho proudu vody a nástěnného hydrantu hasili v bytě hned dvě ohniska. V dýchací technice vytvořili hadicové vedení do pátého poschodí a za použití násilí vstoupili do bytu zachváceného požárem. Nikoho v něm naštěstí nenašli.

 

„Tři obyvatele domu bydlící v bytech nad požárem však museli vyvést z kouře ven. Museli také prohlédnout byt nad požárem, kde nikdo neotvíral a ujistit se, že nedošlo k rozšíření požáru do vyšších pater,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Zakouřený panelový dům hasiči odvětrali a přeměřili množství oxidu uhelnatého v domě. Nenaměřili zvýšenou koncentraci. Vyšetřovatel vyčíslil předběžně škodu na dvě stě tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře