Reklama
reklama

V Olomoucké ulici voda utrhla svah a část vozovky. Zaplavila se osada

Hasiči byli krátce před 4. hodinou ráno ve čtvrtek 20.9. povoláni do Olomoucké ulice ve Slatině k odstranění vyvráceného stromu a sloupu veřejného osvětlení. Při průzkumu po příjezdu hasiči zjistili, že strom a sloup podemlela a vyvrátila voda z prasklého potrubí.

Kromě stromu a sloupu voda také podmáčela a utrhla svah u vozovky Olomoucké ulice. Masa vody a zeminy ze svahu zasáhly několik zahrad, v nichž poničily dřevěné chatky, a zaplavily dvory domů.V zahradách osady voda kromě až půlmetrového nánosu bahna vytvořila lagunu, jejíž hladina dosahovala do metrové výšky.

 

 

 

Na místo vyjely tři jednotky hasičů k zastavení vody unikající z prasklého potrubí u Olomoucké ulice zasahovali pracovníci vodáren. Protože sesuv svahu obnažil další inženýrské sítě a podemlel vozovku, na místo vyjeli pracovníci rozvodných závodů a plynáren. Dispečeři dopravního podniku společně s policisty usměrňovali dopravu v Olomoucké ulici.

 

 

 

Po zastavení unikající vody hasiči v osadě Černovičky nasadili čerpadla. Rozlehlou vodní lagunu v zahradách a vodu ze dvorů i část bahna z komunikací hasiči likvidovali téměř celé dopoledne. Kromě čerpání vody uvolňovali také ucpanou kanalizaci.

 

Z kráteru po sesutém svahu u Olomoucké ulice hasiči pomocí jeřábu a navijáku postupně vytáhli několik vyvrácených stromů, sloup veřejného osvětlení a utržené části vodovodního potrubí. K posouzení stavu a sjízdnosti částečně podemleté vozovky byl povolán statik.

 

 

 

Během čtvrtka a pátku musel být přerušen provoz trolejbusů v úseku Hlavní nádraží – Černovičky. Dopravní dispečeři na danou situaci ihned zareagovali. Tato situace si vyžádala mimořádné opatření. Ve čtvrtek jezdily za trolejbusy náhradní autobusy z centra do Černoviček, kde si cestující přestoupili na trolejbusy, které se otáčely ve vozovně Slatina. V pátek bylo mimořádně na linky x31 a 33 nasazeno téměř 20 autobusů. Trolejbusy jezdily pouze ze Slatiny do Šlapanic. Od soboty 22.9. byl provoz plně obnoven.

 

Havárie se týká také řidičů osobních a nákladních automobilů. Z důvodu v místě havárie je veškerá doprava vedena ulicí Těžební.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Komentáře