Reklama
reklama

V Olomoucké ulici voda utrhla svah a část vozovky. Zaplavila se osada

Hasiči byli krátce před 4. hodinou ráno ve čtvrtek 20.9. povoláni do Olomoucké ulice ve Slatině k odstranění vyvráceného stromu a sloupu veřejného osvětlení. Při průzkumu po příjezdu hasiči zjistili, že strom a sloup podemlela a vyvrátila voda z prasklého potrubí.

Kromě stromu a sloupu voda také podmáčela a utrhla svah u vozovky Olomoucké ulice. Masa vody a zeminy ze svahu zasáhly několik zahrad, v nichž poničily dřevěné chatky, a zaplavily dvory domů.V zahradách osady voda kromě až půlmetrového nánosu bahna vytvořila lagunu, jejíž hladina dosahovala do metrové výšky.

 

 

 

Na místo vyjely tři jednotky hasičů k zastavení vody unikající z prasklého potrubí u Olomoucké ulice zasahovali pracovníci vodáren. Protože sesuv svahu obnažil další inženýrské sítě a podemlel vozovku, na místo vyjeli pracovníci rozvodných závodů a plynáren. Dispečeři dopravního podniku společně s policisty usměrňovali dopravu v Olomoucké ulici.

 

 

 

Po zastavení unikající vody hasiči v osadě Černovičky nasadili čerpadla. Rozlehlou vodní lagunu v zahradách a vodu ze dvorů i část bahna z komunikací hasiči likvidovali téměř celé dopoledne. Kromě čerpání vody uvolňovali také ucpanou kanalizaci.

 

Z kráteru po sesutém svahu u Olomoucké ulice hasiči pomocí jeřábu a navijáku postupně vytáhli několik vyvrácených stromů, sloup veřejného osvětlení a utržené části vodovodního potrubí. K posouzení stavu a sjízdnosti částečně podemleté vozovky byl povolán statik.

 

 

 

Během čtvrtka a pátku musel být přerušen provoz trolejbusů v úseku Hlavní nádraží – Černovičky. Dopravní dispečeři na danou situaci ihned zareagovali. Tato situace si vyžádala mimořádné opatření. Ve čtvrtek jezdily za trolejbusy náhradní autobusy z centra do Černoviček, kde si cestující přestoupili na trolejbusy, které se otáčely ve vozovně Slatina. V pátek bylo mimořádně na linky x31 a 33 nasazeno téměř 20 autobusů. Trolejbusy jezdily pouze ze Slatiny do Šlapanic. Od soboty 22.9. byl provoz plně obnoven.

 

Havárie se týká také řidičů osobních a nákladních automobilů. Z důvodu v místě havárie je veškerá doprava vedena ulicí Těžební.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře