Reklama
reklama

V Olomoucké ulici voda utrhla svah a část vozovky. Zaplavila se osada

Hasiči byli krátce před 4. hodinou ráno ve čtvrtek 20.9. povoláni do Olomoucké ulice ve Slatině k odstranění vyvráceného stromu a sloupu veřejného osvětlení. Při průzkumu po příjezdu hasiči zjistili, že strom a sloup podemlela a vyvrátila voda z prasklého potrubí.

Kromě stromu a sloupu voda také podmáčela a utrhla svah u vozovky Olomoucké ulice. Masa vody a zeminy ze svahu zasáhly několik zahrad, v nichž poničily dřevěné chatky, a zaplavily dvory domů.V zahradách osady voda kromě až půlmetrového nánosu bahna vytvořila lagunu, jejíž hladina dosahovala do metrové výšky.

 

 

 

Na místo vyjely tři jednotky hasičů k zastavení vody unikající z prasklého potrubí u Olomoucké ulice zasahovali pracovníci vodáren. Protože sesuv svahu obnažil další inženýrské sítě a podemlel vozovku, na místo vyjeli pracovníci rozvodných závodů a plynáren. Dispečeři dopravního podniku společně s policisty usměrňovali dopravu v Olomoucké ulici.

 

 

 

Po zastavení unikající vody hasiči v osadě Černovičky nasadili čerpadla. Rozlehlou vodní lagunu v zahradách a vodu ze dvorů i část bahna z komunikací hasiči likvidovali téměř celé dopoledne. Kromě čerpání vody uvolňovali také ucpanou kanalizaci.

 

Z kráteru po sesutém svahu u Olomoucké ulice hasiči pomocí jeřábu a navijáku postupně vytáhli několik vyvrácených stromů, sloup veřejného osvětlení a utržené části vodovodního potrubí. K posouzení stavu a sjízdnosti částečně podemleté vozovky byl povolán statik.

 

 

 

Během čtvrtka a pátku musel být přerušen provoz trolejbusů v úseku Hlavní nádraží – Černovičky. Dopravní dispečeři na danou situaci ihned zareagovali. Tato situace si vyžádala mimořádné opatření. Ve čtvrtek jezdily za trolejbusy náhradní autobusy z centra do Černoviček, kde si cestující přestoupili na trolejbusy, které se otáčely ve vozovně Slatina. V pátek bylo mimořádně na linky x31 a 33 nasazeno téměř 20 autobusů. Trolejbusy jezdily pouze ze Slatiny do Šlapanic. Od soboty 22.9. byl provoz plně obnoven.

 

Havárie se týká také řidičů osobních a nákladních automobilů. Z důvodu v místě havárie je veškerá doprava vedena ulicí Těžební.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře