Reklama
reklama

V obchodě shořely čistící a zahradní stroje. Oheň se dostal i do bytu v patře

Škodu za nejméně půl druhého milionu korun způsobil požár prodejny zahradní a čisticí techniky v Dyji u Znojma. Hasiči po tříhodinovém náročném zásahu uchránili od plamenů jedno křídlo budovy a zabránili zasažení skladu hořlavin.

„Hasiči k požáru vyjeli pět minut před třetí hodinou ranní. Když na místo dorazila první jednotka znojemských profesionálních hasičů, byla již budova okraji obce zasažena požárem," popsal začátek nočního výjezdu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Požár zasáhl přízemní prostory prodejny vysokotlakých čistících zařízení a zahradnické techniky, poškodil i byt v patře. „Hrozilo, že se plameny rozšíří na druhé křídlo budovy ve tvar L a na část objektu, kde byly uskladněny hořlaviny. Hasiči proti ohni nasadili tři vodní proudy, kvůli hustému kouři museli pracovat v dýchacích přístrojích. Aby zabránili šíření ohně, strhávali z nastavených žebříků podhledy na stropě interiéru, jimiž plameny postupovaly dál," přiblížil zásah mluvčí.

 

  

 

Požár hasiči dostali pod kontrolu po více než dvou hodinách. Uchránili tak prostor s uskladněnými hořlavinami a zabránili rozšíření plamenů na druhé křídlo budovy. Zásah ukončili deset minut po šesté hodině ráno.

 

„Zjišťujeme okolnosti požáru, náš odborník vyjel na místo. Další postup policie se bude odvíjet od zjištěných poznatků a analýz," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová­.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře