Reklama
reklama

V obchodě shořely čistící a zahradní stroje. Oheň se dostal i do bytu v patře

Škodu za nejméně půl druhého milionu korun způsobil požár prodejny zahradní a čisticí techniky v Dyji u Znojma. Hasiči po tříhodinovém náročném zásahu uchránili od plamenů jedno křídlo budovy a zabránili zasažení skladu hořlavin.

„Hasiči k požáru vyjeli pět minut před třetí hodinou ranní. Když na místo dorazila první jednotka znojemských profesionálních hasičů, byla již budova okraji obce zasažena požárem," popsal začátek nočního výjezdu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Požár zasáhl přízemní prostory prodejny vysokotlakých čistících zařízení a zahradnické techniky, poškodil i byt v patře. „Hrozilo, že se plameny rozšíří na druhé křídlo budovy ve tvar L a na část objektu, kde byly uskladněny hořlaviny. Hasiči proti ohni nasadili tři vodní proudy, kvůli hustému kouři museli pracovat v dýchacích přístrojích. Aby zabránili šíření ohně, strhávali z nastavených žebříků podhledy na stropě interiéru, jimiž plameny postupovaly dál," přiblížil zásah mluvčí.

 

  

 

Požár hasiči dostali pod kontrolu po více než dvou hodinách. Uchránili tak prostor s uskladněnými hořlavinami a zabránili rozšíření plamenů na druhé křídlo budovy. Zásah ukončili deset minut po šesté hodině ráno.

 

„Zjišťujeme okolnosti požáru, náš odborník vyjel na místo. Další postup policie se bude odvíjet od zjištěných poznatků a analýz," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová­.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře