Reklama
reklama

V nové hale brněnského Zetoru bude i muzeum traktorů

Brněnská firma Zetor Tractors staví ve svém výrobním areálu v Brně-Líšni novou víceúčelovou halu, která bude mimo jiné sloužit jako muzeum traktorů této značky. Vedle nich chce Zetor návštěvníkům umožnit, aby si mohli prohlédnout i aktuální modely továrny.

Hala je v současné době ve výstavbě. Bude mít dvě podlaží o rozloze více než 1200 metrů čtverečních. "Zetor představíme s využitím řady působivých audiovizuálních a interaktivních prvků, takže věříme, že si nejen fanoušci zemědělské techniky přijdou na své," uvedl výrobní ředitel společnosti Marián Lipovský.

Plocha nové haly bude podle něj rozdělená na tři sekce. V první bude prezentace aktuální produktové řady vyráběných traktorů a novinek s možností vyzkoušení traktoru a jeho zakoupení.

Další nabídne muzeum historických traktorů Zetor, které jsou kompletně renovované do původního stavu. V poslední části bude školicí centrum pro servisní pracovníky z celého světa.

"Veřejnosti budou přístupné první dvě části, tedy showroom a muzeum. Stavět jsme začali od konce roku 2012 a předpokládáme, že provoz zahájíme na jaře letošního roku," dodal Lipovský.
   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře