Reklama
reklama

V Miroslavi postaví přestupní terminál. Cestující už nebudou v nebezpečí

V Miroslavi na Znojemsku vybudují na silnici I/53 přestupní dopravní terminál, který má zmírnit nebezpečí pro cestující při přestupování mezi autobusy. "Situace na silnici je špatná a loni se na tomto místě smrtelně zranil chodec," vysvětlil místostarosta obce Roman Volf. Stavět by se mělo začít příští rok, předpokládané náklady se pohybují mezi 25 až 30 miliony korun.

Stavbu terminálu zaplatí Jihomoravský kraj. "Nyní připravujeme podklady a výkup pozemků, hotová je projektová dokumentace," vysvětlil Volf. Autobusy budou nově zastavovat za sebou, a nebude tak nutné při přestupování přecházet přes silnici. "Veškerá doprava mezi Brnem a Znojmem by tu měla zastávku," dodal místostarosta.

Kromě nových nástupišť pro patnáct autobusů vznikne v Miroslavi také parkoviště pro 30 aut, zastřešené čekárny, přibydou lavičky a veřejné osvětlení. Z blízké obce Suchohrdly povede k terminálu chodník. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře