Reklama
reklama

V jedenácti městech včetně Brna dnes začíná soutěž Do práce na kole

V jedenácti městech Česka začne dnes soutěžní část kampaně Do práce na kole. Podle pořadatelů se do konce dubna do soutěže přihlásilo asi tři tisíce lidí, pořadatelé prodloužili registraci do neděle. Cílem kampaně je především omezit počet automobilů ve městech a naučit lidi jezdit pravidelně na kole.

Kromě Prahy, Brna a Ostravy budou cyklisti soutěžit rovněž v Plzni, Liberci, Ústí nad Labem, Pardubicích, Jihlavě, Jablonci, Uherském Hradišti a Olomouci.

Mezi přihlášenými jsou podle oficiálních stránek kampaně zaměstnanci škol a univerzit, vědeckých ústavů, bank a pojišťoven. Své týmy vytvořili také lidé z divadel, zdravotnických zařízení, magistrátů, ministerstev či neziskových organizací. Do kampaně se opět zapojí některá velvyslanectví.

Týmy budou po celý květen soutěžit především v pravidelné dojížďce. Účastníci ale můžou soutěžit také v kreativitě, počtu ujetých kilometrů či navrhovat největší "cykloabsurdity". Pro zaměstnavatele, kteří vytvoří pro své zaměstnance vhodné podmínky pro dojíždění, je určena kategorie cyklozaměstnavatel roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře