Reklama
reklama

V Ivančicích lidé letos snědli za víkend půl tuny chřestu

Devět tisíc lidí, čtyři a půl tuny snězeného chřestu, osm restaurací, padesátka různých jídel po celém městě. To je bilance letošních Slavností chřestu v Ivančicích. Zatímco v sobotu kralovala programu hudba, v neděli přicestovala parním vlakem císařovna Sissi. Na ivančickém nádraží ji přivítala asi tisícovka diváků.

Slavnostní průvod speciální výpravy z vídeňského dvora zamířil z nádraží rovnou na náměstí k radnici. Císařovna Sissi nejprve ochutnávala chřestové speciality, fotila se se svými příznivci, vedla rozhovory s kuchaři a odpoledne vyšlápla na rozhlednu Alfonse Muchy nad parkem Réna. Hlavní pódium bylo pod taktovkou Petra Stupky. Ten vařil společně s kuchařskou hvězdou Hankou Michopulu její farmářské recepty, pak si vzal na pomoc herce a gurmána Lukáše Hejlíka a zaměřili se na holandskou omáčku. Jejich představení sledovaly stovky lidí.

 

 

Nejvíc na odbyt šla jídla, ke kterým vybral víno sommeliér Libor Nazarčuk. Obrovský zájem byl ale také o pečeného amura s chřestovým tataráčkem (restaurace Nová Bohéma), vynikající chřestový krém doplněný espumou z lískových oříšků (La Bouchée), vepřovou panenku s chřestovo mrkvovým perkeltem (Farma Eden), tilápii nilskou s chřestem a citronovou omáčkou (restaurace Dobrá chvíle) nebo chřestové gazpacho (L`Abbuffata). Dvakrát bodovalo chřestové ragů – restaurace Sunset ho kombinovala s grilovanou glazovanou kotletkou a Hotel Ryšavý s konfitovaným králičím stehnem. I tentokrát vzbudilo velký zájem chřestové sushi Pux Pubu.

 

 

V minulosti slavnosti bojovali s množstvím chřestu na prodej. „Návštěvníci ho vykoupili někdy už během soboty nebo nedělního dopoledne. Letos poprvé vydržel po celé dva dny. Zákazníci dostávali ke šparglu také chřestové kuchařky s recepty od známých gastronomických mistrů,“ popsal ředitel Kulturního a informačního centra Ivančice Aleš Tureček. Ve vinařské zóně vládla klidná degustační atmosféra. Vybraná vinařství prezentovala své vzorky a snoubila je s chřestovými jídly.  

 

 

Zásadní novinkou letošního ročníku slavností je výzva všem, kteří by chtěli pěstovat komerčně v Ivančicích chřest. Pořadatelé totiž slíbili 25 tisíc Kč tomu, kdo alespoň na pětině hektaru zasadí vanecký špargl a do pěti let ho začne prodávat na slavnostech. „Tak velká zahrada by slibovala úrodu asi tunu za celou sezónu, která trvá 50 dní. To dělá 200 kilogramů denně. Stále to není dost na pokrytí potřeb slavností, ale mohli bychom mít stánek s místním vyhlášeným šparglem. O obnovení tradice ivančických chřestoven nám jde od začátku,“ řekl Michal Burian ze spolupořádajícího sdružení ECEAT. Chřestovna společnosti Asparagus ve Veľkých Levárech je v tuto chvíli jediná, která obrovské potřeby slavností může naplnit. Za pouhý víkend tu kuchaři a návštěvníci spotřebují čtyři a půl tuny chřestu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře