Reklama
reklama

V Dyji na Znojemsku hořela v noci stodola i střecha domu

Čtyři jednotky hasičů v noci na pondělí likvidovaly požár stodoly a střechy rodinného domu v obci Dyje na Znojemsku. Stodolu i střechu obytné části stavení požár zničil. Škoda je 900 tisíc korun.

Majitel domu uslyšel před půlnocí praskot, a když se šel podívat co se děje, zjistil, že z hospodářské části stavení šlehají plameny.

 

Při příjezdu hasičů hořela celá stodola o půdorysu 6 krát 9,5 metru a plameny se šířily i na střechu obytné části stavení o půdorysu 15 krát 7 metrů. „Hasiči s ohněm bojovali pomocí tří vodních proudů, nádrže cisteren doplňovali z místní hydrantová sítě. Při hašení požáru současně bránili rozšíření ohně na sousední domy,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jaroslav Haid. Oheň hasiči dostali pod kontrolu okolo druhé hodiny ráno. Dům i okolí také zkontrolovali termokamerou.

 

Stodolu i střechu obytné části stavení požár zničil, ve stodole oheň spálil také odstavené dvě staré motorky a auto. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů, způsobenou škodu podle předběžného odhadu vyčíslil na 900 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře