Reklama
reklama

V chatách brali zloději hlavně kabely, nepohrdli ale ani králíky

Hned čtyři série krádeží především do chat a víkendových obydlí na Rosicku, Kuřimsku, Pohořelicku a poblíž Vojkovic trápily na konci minulého a v prvních měsících letošního roku kriminalisty z Brněnska. Nyní už znají pachatele všech krádeží.

Na Ivančicku řádila více než dva měsíce čtveřice zlodějů. Ti se specializovali především na chaty a z ivančického regionu vyráželi i na Rosicko. "Nejaktivnějším ze čtveřice byl jedenadvacetiletý mladík, který hraje roli ve většině případů. Velmi často mu na zlodějských výpravách dělal společnost o rok mladší kamarád. Častou roli v případu hráli i další dva stejně staří mladíci," popsal pachatele mluvčí policie Bohumil Malášek.  Čtveřice se během krátké doby vloupala celkem do třiadvaceti objektů. V nich brala především věci, které obratem prodávala v bazarech, nejvíce však brali prodlužovací měděné kabely a věci z barevných kovů. Ty pak muži prodávali ve sběrnách použitých kovů. Celkem způsobili škodu za více než padesát tisíc korun. Kriminalisté podle posledních informací pracují na dalších případech, které mohou být dílem povedené čtveřice.

 

Na Kuřimsku zase v prvních týdnech letošního roku řádil čtyřiačtyřicetiletý muž. Během dvou měsíců se vloupal do čtrnácti rekreačních objektů. Obvykle překonal plot a pak se násilím přes dveře či okno dostal do objektu. V něm bral kutilské nářadí a náčiní, případně zahradní techniku. Ve dvou případech svůj lup obohatil i o živé králíky. V Lelekovicích jich sebral osmasedmdesátiletému majiteli třináct a o dva týdny později v Kuřimi odcizil pět dospělých zvířat. Po druhé krádeži králíků policisté muže vypátrali a jak se později ukázalo, narazili na zloděje. Tomu v průběhu vyšetřování zatím prokázali vloupání do třiadvaceti objektů. V nich způsobil škodu za více než sto tisíc korun.

 

Chatová oblast Šemlochy poblíž Vojkovic zase byla místem, které se zalíbilo čtyřiatřicetiletému muži. Ten se v místě postupně během jednoho měsíce vloupal celkem do pěti rekreačních chat. Bral ruční nářadí a náčiní, hodily se mu také prodlužovací kabely. V jedné z chat odcizil pouze jeden díl hliníkového žebříku, v jiné zase meteostanici. Celkem zloděj způsobil majitelům škodu za dvacet tisíc korun. Za podobné skutky již vícekrát trestaný muž uvízl v síti kriminalistů po vyhodnocení stop získaných na místě činu.

 

Do desíti rekreačních objektů a jednoho rodinného domku na Pohořelicku se na začátku roku vloupala trojice zlodějů. Dva osmnáctiletí mladíci a jejich o pět let starší parťák se do objektů dostávali násilím, zpravidla po poškození zámku vstupních dveří. V objektech brali kutilské nářadí a náčiní, nepohrdli ani snadno prodejnými měděnými prodlužovacími kabely. V jedné z chat na břehu rybníka odcizili kompletní rybářské vybavení. Jinde zase sebrali potraviny a alkohol. Hodilo se jim také jízdní kolo. Celkem způsobili majitelům škodu za čtyřicet tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře