Reklama
reklama

V centru Blanska nainstalovali recesisté mezi sochy molitanový penis

Na Wankelově náměstí v centru Blanska, které zdobí sochy z tamní historické umělecké litiny, nainstaloval někdo v noci na dnešek podstavec s molitanovým penisem. Vše bylo vytvořeno tak, aby vznikla iluze, že výtvor patří mezi nainstalované sochy. Strážníci jej odvezli do odpadu a nyní se snaží vypátrat jeho tvůrce. Na postavci byla tabulka, na níž bylo uvedeno jméno známého výtvarníka Davida Černého. Ten se ale ohradil, že s dílem nemá nic společného.

"Bezesporu šlo o recesi. Vyhodnocovali jsme kamerový systém, ale kamera v době nainstalování penisu tento prostor nezabírala," uvedl zástupce ředitele městské policie Stanislav Sotolář. Pokud by byl ten, kdo penis na náměstí umístil, vypátrán, pravděpodobně by mu hrozila pokuta v přestupkovém řízení.

Událost obyvatele Blanska pobavila. Na tabulce bylo jméno Černého, tvůrce známé satirické plastiky Entropa, zdobící v době předsednictví České republiky sídlo Evropské unie v Bruselu.
   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře