Reklama
reklama

V centru Blanska nainstalovali recesisté mezi sochy molitanový penis

Na Wankelově náměstí v centru Blanska, které zdobí sochy z tamní historické umělecké litiny, nainstaloval někdo v noci na dnešek podstavec s molitanovým penisem. Vše bylo vytvořeno tak, aby vznikla iluze, že výtvor patří mezi nainstalované sochy. Strážníci jej odvezli do odpadu a nyní se snaží vypátrat jeho tvůrce. Na postavci byla tabulka, na níž bylo uvedeno jméno známého výtvarníka Davida Černého. Ten se ale ohradil, že s dílem nemá nic společného.

"Bezesporu šlo o recesi. Vyhodnocovali jsme kamerový systém, ale kamera v době nainstalování penisu tento prostor nezabírala," uvedl zástupce ředitele městské policie Stanislav Sotolář. Pokud by byl ten, kdo penis na náměstí umístil, vypátrán, pravděpodobně by mu hrozila pokuta v přestupkovém řízení.

Událost obyvatele Blanska pobavila. Na tabulce bylo jméno Černého, tvůrce známé satirické plastiky Entropa, zdobící v době předsednictví České republiky sídlo Evropské unie v Bruselu.
   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře