Reklama
reklama

V brněnské zoo uhynulo mládě oblíbené velbloudice Majdy. Chovatelé neví proč!

Velbloudí samička, která se v brněnské zoo narodila 10. března velbloudici Majdě, ze zatím nezjištěných příčin uhynula. Novinám Centrumnews to potvrdila mluvčí zoo Monika Brindzáková. "K pitvě byla převezena na Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Kompletní informace o úmrtí a rozbory budeme mít k dispozici během následujících dnů," uvedla mluvčí.

Porod mláděte proběhl spontánně, ale chovatelé museli v prvních dnech mláděti pomáhat při krmení – velbloudě nedokázalo samo přijímat potravu od matky. To se však později naučilo a chovatelé doufali, že bude samička natolik životaschopná, aby překonala první kritické týdny po porodu. "Bylo to již třetí mládě desetileté velbloudice Majdy, která přijela do brněnské zoologické zahrady v roce 2005 z Bratislavy. V roce 2008 odchovala samičku Alexandru a v roce 2011 samce Abdula. Nepředpokldali jsme problémy," uvedla jedna z chovatelek.   Brněnská zahrada chová jednoho samce a tři samice. Majda je návštěvníkům velmi dobře známá z různých akcí pro veřejnost, například Rozsvěcování vánočního stromu, kde si mohou děti velbloudici pohladit a nakrmit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře