Reklama
reklama

V brněnské zoo pokřtili tapíří slečnu. Jmenuje se Celestýnka!

Jméno pro tapíří holčičku našli chovatelé brněnské zoologické zahrady díky návrhům jmen od návštěvníků zoo. Mládě, které vypadá jako roztomilé sele křížené se slůnětem, pokřtil v sobotu odpoledne známý moderátor Honza Musil. Malá slečna s hnědým kabátkem, bílými skvrnami a pruhy se jmenuje Celestýnka.

Celestýnce přišlo popřát všechno nejlepší několik stovek lidí. Prostor kolem výběhu tapírů byl v sobotu plný dospěláků a dětí, kteří netrpělivě malou tapířici vyhlíželi. Připraven byl i Honza Musil, který měl pro Celestýnku a její maminku Neny speciální ovocné a zeleninové kytice. Tapířice se nenechaly dlouho přemlouvat a už během chvilky si na dobrotách pochutnávaly. Křestní listy podepsal Honza Musil a ředitel zoo Martin Hovorka, kteří také připili Celestýnce na zdraví.

 

Chovatelka Martina Kovářová pak odpovídala na dotazy dětí a rodičů. Objevily sei všetečné dotazy, jako například kde je Celestýnčin táta. Samec a otec mláděte, který se jmenuje Cusco, totiž musí zatím svoji holčičku sledovat z jiného výběhu.  

 

V brněnské zoo žije pouze jeden pár tapírů. Zajímavostí je, že březost u tapírů trvá déle než rok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře