Reklama
reklama

V brněnské zoo pokřtili tapíří slečnu. Jmenuje se Celestýnka!

Jméno pro tapíří holčičku našli chovatelé brněnské zoologické zahrady díky návrhům jmen od návštěvníků zoo. Mládě, které vypadá jako roztomilé sele křížené se slůnětem, pokřtil v sobotu odpoledne známý moderátor Honza Musil. Malá slečna s hnědým kabátkem, bílými skvrnami a pruhy se jmenuje Celestýnka.

Celestýnce přišlo popřát všechno nejlepší několik stovek lidí. Prostor kolem výběhu tapírů byl v sobotu plný dospěláků a dětí, kteří netrpělivě malou tapířici vyhlíželi. Připraven byl i Honza Musil, který měl pro Celestýnku a její maminku Neny speciální ovocné a zeleninové kytice. Tapířice se nenechaly dlouho přemlouvat a už během chvilky si na dobrotách pochutnávaly. Křestní listy podepsal Honza Musil a ředitel zoo Martin Hovorka, kteří také připili Celestýnce na zdraví.

 

Chovatelka Martina Kovářová pak odpovídala na dotazy dětí a rodičů. Objevily sei všetečné dotazy, jako například kde je Celestýnčin táta. Samec a otec mláděte, který se jmenuje Cusco, totiž musí zatím svoji holčičku sledovat z jiného výběhu.  

 

V brněnské zoo žije pouze jeden pár tapírů. Zajímavostí je, že březost u tapírů trvá déle než rok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře