Reklama
reklama

V Brně zemřela chodkyně, srazilo ji auto se sjetými pneumatikami

V brněnských Židenicích zemřela v pondělí večer šedesátiletá chodkyně, poté co ji srazilo osobní auto. Na místě podlehla těžkým zraněním. Přesná příčina neštěstí zatím není známa. Na autě byly zimní pneumatiky, měly ale sjetý vzorek. Policisté žádají, aby se přihlásili svědci kolize.

"Ke stanovení příčiny neštěstí a odpovědnosti za ni potřebujeme více informací," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková. Nehoda se stala krátce před šestou hodinou večer ve frekventované Svatoplukově ulici. Ženu srazila řidič auta značky Toyota Corolla stříbrné barvy.

Na většině silnic v Brně to přitom v pondělí značně klouzalo; po vydatném sněžení pokrývala silnice rozbředlá vrstva sněhu.

Vyšetřování ukáže, nakolik byl schopen řidič na sjetých pneumatikách a při brzdění na kluzkém podkladu kolizi zabránit. "Žádáme aby se svědci nehody přihlásili na krizovou telefonickou linku 158," dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře