Reklama
reklama

V Brně začal Mezinárodní strojírenský veletrh

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v pondělí 10. září 2012 v prostorách brněnského výstaviště zúčastnil Mezinárodního strojírenského veletrhu, který je na Výstavišti až do pátku 14.9.

Michal Hašek si spolu s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou prohlédl expozice strojírenského veletrhu, který je tradičním vyvrcholením veletržního programu na brněnském výstavišti. Letos se ho zúčastňuje na 1900 vystavovatelů, z nichž polovina přijela ze zahraničí. Veletrh potrvá až do konce tohoto týdne. Spolu s ním se na výstavišti koná mezinárodní veletrh obráběcí a tvářecí techniky IMT a technologické veletrhy Fond-ex, Welding, Plastex a Profintech spolu s veletrhem osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí Interprotec.

 

Jihomoravský kraj již pátým rokem v rámci strojírenského veletrhu v Brně organizuje prezentaci středních odborných škol na Veletrhu odborného vzdělávání. V pavilonu A1 tuto přehlídku možností odborných a učňovských škol JMK v pondělí zahájili náměstci Stanislav Juránek a Václav Božek.

 

Expozice Jihomoravského kraje se letos zúčastní osmnáct odborných středních škol zřizovaných krajem. Jedná se o školy, které mají ve studijním programu obory zaměřené především na strojírenství, elektrotechniku a informační technologie. Cílem je především zvýšení zájmu žáků 8. a 9. tříd základních škol o technické obory, prohloubení spolupráce technických firem se středními školami zřizovaných krajem a spolupráce podnikatelského a veřejného sektoru. Účast škol na veletrhu je financována z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře