Reklama
reklama

V Brně stále sněží. Sníh komplikuje jízdu ve výše položených částech města

Sníh, který zasypal  Brno, komplikuje na řadě míst dopravu. Nehody jsou aktuálně hlášeny na ulicích Cejl a Skácelova, v křižovatce s ulicí Královopolskou. Kvůli sněhu sice nejsou uzavřené žádné silnice, lidé se ale do centra města hůř dostávají z výše položených míst Brna jako ze Soběšic, Útěchova, Líšně nebo Bohunic.

Silničáři vyjížděli  s 21 sypači už v noci. „Vyjeli jsme ve tři ráno a s ohledem na trvalé sněžení pokračujeme," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák. Silnice, o které se společnost stará, jsou podle Chasáka mokré, místy na nich leží nižší vrstva rozbředlého sněhu.

 

Plné ruce práce mají od rána ti, kteří mají na starosti úklid chodníků. Od večera na nich ležela více než deseticentimetrová vrstva sněhu.

 

Sněhová pokrývka dnes v Brně vydrží. Teploměry ukáží minus tři stupně až nulu. Bude zataženo a občas bude sněžit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře