Reklama
reklama

V Brně se uskuteční Mezinárodní kytarový festival

Pestrý program nabídne XXI. Mezinárodní kytarový festival BRNO´12, který se uskuteční od 5. - 11. srpna 2012. Velkolepý úvodní koncert ryzího flamenca a zahájení festivalu proběhne už tradičně v neděli 5. srpna ve 20 hodin na nádvoří hradu Špilberk. Letošní vystoupení patří absolutní špičce flamenca kytaristovi Oscaru Herrerovi.

Spolu s tanečnicí Marianou Collado a dalšími rodilými hudebníky ze Španělska přinesou publiku poutavou směs vášnivé hudby, emocí, tradice a virtuozity.

 

Festival pak po celý týden pokračuje v prostorách Nové radnice v Brně. Jako první se představí mladý talentovaný kytarista Daniel Olmos z Mexica, který začal hrát už ve svých 4 letech. Další dva koncertní dny budou věnovány italským kytaristům. V úterý předvede svůj um Simonne Iannarelli a v rámci večera vystoupí i koncertní kytarista, pedagog JAMU a současně umělecký vedoucí festivalu Vladislav Bláha.

 

Druhým zástupcem italské školy je Massimo Delle Cese, který už v 15 letech vyhrál 4. ročník Národní kytarové soutěže v Anconě. V současnosti je profesorem konzervatoře a uměleckým ředitelem Cassino Guitar festivalu. Čtvrteční večer budou mít diváci jedinečnou možnost poslechnout si amerického kytaristu Scotta Tennanta, nositele ceny Grammy, člena slavného Los Angeles Guitar Quartet. Slavnostní ukončení festivalu patří nositeli GRAMMY, vynikajícímu skladateli, kytaristovi Andrew Yorkovi z USA.

 

Podrobný program

 

5. 8., 20.00, nádvoří hradu Špilberku

OSCAR HERRERO y GRUPO – Flamenco night, Španělsko

 

Koncerty na Nové radnici, Dominikánské nám. 1, Brno

6. 8., 20.00, DANIEL OLMOS, Mexico

7. 8., 20:00, SIMONNE IANNARELLI,Itálie / VLADISLAV BLÁHA, ČR

8. 8., 20.00, MASSIMO DELLE CESE, Itálie

9. 8., 20.00 SCOTT TENNANT, USA

10. 8., 20.00, ANDREW YORK, USA

10. 8., 16.00, Koncert účastníků a kytarového orchestru festivalu

dirigent: Vladimír Novotný

 

Všichni umělci mezinárodního kytarového festivalu jsou uznávanými mistry ve světě kytary, kde jejich jména budí respekt. Festival je spolupořádán Turistickým informačním centrem města Brna a Českou kytarovou společností o.s. Uměleckým garantem festivalu je koncertní kytarista a pedagog JAMU doc. Mgr. Vladislav Bláha, ArtD.

 

Festival je považován za jeden z nejvýznamnějších kytarových festivalů v Evropě a každoročně je navštíven kytaristy i laickou veřejností průměrně z 15 států Evropy i zámoří, například Itálie, USA, Mexika, Japonska, Polska, Rakouska, Německa, Francie a z dalších zemí.

 

Vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji TICmB, Běhounská 17.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře