Reklama
reklama

V Brně se uskuteční Mezinárodní kytarový festival

Pestrý program nabídne XXI. Mezinárodní kytarový festival BRNO´12, který se uskuteční od 5. - 11. srpna 2012. Velkolepý úvodní koncert ryzího flamenca a zahájení festivalu proběhne už tradičně v neděli 5. srpna ve 20 hodin na nádvoří hradu Špilberk. Letošní vystoupení patří absolutní špičce flamenca kytaristovi Oscaru Herrerovi.

Spolu s tanečnicí Marianou Collado a dalšími rodilými hudebníky ze Španělska přinesou publiku poutavou směs vášnivé hudby, emocí, tradice a virtuozity.

 

Festival pak po celý týden pokračuje v prostorách Nové radnice v Brně. Jako první se představí mladý talentovaný kytarista Daniel Olmos z Mexica, který začal hrát už ve svých 4 letech. Další dva koncertní dny budou věnovány italským kytaristům. V úterý předvede svůj um Simonne Iannarelli a v rámci večera vystoupí i koncertní kytarista, pedagog JAMU a současně umělecký vedoucí festivalu Vladislav Bláha.

 

Druhým zástupcem italské školy je Massimo Delle Cese, který už v 15 letech vyhrál 4. ročník Národní kytarové soutěže v Anconě. V současnosti je profesorem konzervatoře a uměleckým ředitelem Cassino Guitar festivalu. Čtvrteční večer budou mít diváci jedinečnou možnost poslechnout si amerického kytaristu Scotta Tennanta, nositele ceny Grammy, člena slavného Los Angeles Guitar Quartet. Slavnostní ukončení festivalu patří nositeli GRAMMY, vynikajícímu skladateli, kytaristovi Andrew Yorkovi z USA.

 

Podrobný program

 

5. 8., 20.00, nádvoří hradu Špilberku

OSCAR HERRERO y GRUPO – Flamenco night, Španělsko

 

Koncerty na Nové radnici, Dominikánské nám. 1, Brno

6. 8., 20.00, DANIEL OLMOS, Mexico

7. 8., 20:00, SIMONNE IANNARELLI,Itálie / VLADISLAV BLÁHA, ČR

8. 8., 20.00, MASSIMO DELLE CESE, Itálie

9. 8., 20.00 SCOTT TENNANT, USA

10. 8., 20.00, ANDREW YORK, USA

10. 8., 16.00, Koncert účastníků a kytarového orchestru festivalu

dirigent: Vladimír Novotný

 

Všichni umělci mezinárodního kytarového festivalu jsou uznávanými mistry ve světě kytary, kde jejich jména budí respekt. Festival je spolupořádán Turistickým informačním centrem města Brna a Českou kytarovou společností o.s. Uměleckým garantem festivalu je koncertní kytarista a pedagog JAMU doc. Mgr. Vladislav Bláha, ArtD.

 

Festival je považován za jeden z nejvýznamnějších kytarových festivalů v Evropě a každoročně je navštíven kytaristy i laickou veřejností průměrně z 15 států Evropy i zámoří, například Itálie, USA, Mexika, Japonska, Polska, Rakouska, Německa, Francie a z dalších zemí.

 

Vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji TICmB, Běhounská 17.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře