Reklama
reklama

V Brně se uskuteční Hry handicapované mládeže

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež organizuje Nadační fond Emil ve spolupráci s Evropským paralympijským výborem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek. Hry se uskuteční od 20. do 24. června 2012.

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí s tělesným postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodností, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Hlavním posláním projektu je integrace dětí a mladých lidí se zdravotním postižením prostřednictvím sportovních aktivit do společnosti.

 

"Akce se koná počtvrté, a i když se trochu pozměnil její název, navazuje na dřívější Evropské hry handicapované mládeže. I letos bude na všechny účastníky čekat kromě sportovních disciplín také bohatý kulturní program a další doplňkové aktivity“ vysvětluje ředitel Nadačního fondu Emil Vítězslav Dohnal.

 

Na brněnských sportovištích se představí například handicapovaní sportovci z Itálie, Rakouska, Litvy, Chorvatska, Estonska, Ruska, Slovenska a dalších zemí. Celkem očekáváme účast zhruba šesti až osmi stovek mladých lidí. Svoje síly si handicapované děti změří například v plavání, v boccii (hra podobná jako petanque), ve stolním tenise či v atletice. Všechny disciplíny se konají podle platných paralympijských pravidel.

 

První ročník sportovních her pro handicapovanou mládež proběhl v roce 2009 pod názvem Hry handicapovaných talentů a zahájil tradici sportovního a společenského setkání dětí s handicapem v rámci České a Slovenské republiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře