Reklama
reklama

V Brně se uskuteční Hry handicapované mládeže

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež organizuje Nadační fond Emil ve spolupráci s Evropským paralympijským výborem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek. Hry se uskuteční od 20. do 24. června 2012.

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí s tělesným postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodností, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Hlavním posláním projektu je integrace dětí a mladých lidí se zdravotním postižením prostřednictvím sportovních aktivit do společnosti.

 

"Akce se koná počtvrté, a i když se trochu pozměnil její název, navazuje na dřívější Evropské hry handicapované mládeže. I letos bude na všechny účastníky čekat kromě sportovních disciplín také bohatý kulturní program a další doplňkové aktivity“ vysvětluje ředitel Nadačního fondu Emil Vítězslav Dohnal.

 

Na brněnských sportovištích se představí například handicapovaní sportovci z Itálie, Rakouska, Litvy, Chorvatska, Estonska, Ruska, Slovenska a dalších zemí. Celkem očekáváme účast zhruba šesti až osmi stovek mladých lidí. Svoje síly si handicapované děti změří například v plavání, v boccii (hra podobná jako petanque), ve stolním tenise či v atletice. Všechny disciplíny se konají podle platných paralympijských pravidel.

 

První ročník sportovních her pro handicapovanou mládež proběhl v roce 2009 pod názvem Hry handicapovaných talentů a zahájil tradici sportovního a společenského setkání dětí s handicapem v rámci České a Slovenské republiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře