Reklama
reklama

V Brně se uskuteční Hry handicapované mládeže

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež organizuje Nadační fond Emil ve spolupráci s Evropským paralympijským výborem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek. Hry se uskuteční od 20. do 24. června 2012.

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí s tělesným postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodností, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Hlavním posláním projektu je integrace dětí a mladých lidí se zdravotním postižením prostřednictvím sportovních aktivit do společnosti.

 

"Akce se koná počtvrté, a i když se trochu pozměnil její název, navazuje na dřívější Evropské hry handicapované mládeže. I letos bude na všechny účastníky čekat kromě sportovních disciplín také bohatý kulturní program a další doplňkové aktivity“ vysvětluje ředitel Nadačního fondu Emil Vítězslav Dohnal.

 

Na brněnských sportovištích se představí například handicapovaní sportovci z Itálie, Rakouska, Litvy, Chorvatska, Estonska, Ruska, Slovenska a dalších zemí. Celkem očekáváme účast zhruba šesti až osmi stovek mladých lidí. Svoje síly si handicapované děti změří například v plavání, v boccii (hra podobná jako petanque), ve stolním tenise či v atletice. Všechny disciplíny se konají podle platných paralympijských pravidel.

 

První ročník sportovních her pro handicapovanou mládež proběhl v roce 2009 pod názvem Hry handicapovaných talentů a zahájil tradici sportovního a společenského setkání dětí s handicapem v rámci České a Slovenské republiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře