Reklama
reklama

V Brně se uskuteční Festival vědy s RWE

Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace letos opět připravuje týdenní akci zaměřenou na popularizaci přírodních věd pod názvem Festival vědy s RWE. Festival se uskuteční v týdnu od 22. do 28. září 2012 a bude mít dva vrcholy.

Prvním je Den vědců 22. září 2012 na Mendlově náměstí v Brně, který otevře festival pro veřejnost. Druhým je Noc vědců 28. září 2012 v závěru festivalu, která je tradiční akcí pořádanou Evropskou unií. Na Den vědců přijdou vědci za veřejností, aby formou vědeckého jarmarku a inscenovaných představení demonstrovali některé přírodní zákonitosti a jejich využití. Při Noci vědců zase může naopak veřejnost navštívit vědce v jejich laboratořích a pracovištích.
V rámci tohoto festivalu opět připravujeme ve spolupráci s brněnskými vysokými školami vědomostní soutěž ŽIRAFA (Život, Radost, Fantazie) zaměřenou na přírodovědné obory. ŽIRAFA 2012 se uskuteční ve čtvrtek 13. září 2012 v prostorách Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, budova Q.
Soutěž je jako každoročně určena druhým stupňům základních škol a prvním stupňům víceletých gymnázií. Soutěžit budou pětičlenná družstva v oborech fyzika, chemie, biologie a geologie. Z každé školy se soutěže může zúčastnit jeden tým.
Tři nejlepší týmy budou oceněny. Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění vítězných týmů proběhne na Mendlově náměstí v rámci programu úvodního dne Festivalu vědy v sobotu 22. září v 11:00 hodin. Vstup na všechny akce festivalu vědy je volný.

 

Vědci také ve Vaňkovce
Dovedete si představit, co všechno je chemie? Galerie Vaňkovka vám spolu s Centrem materiálového výzkumu Fakulty chemické VUT v Brně přináší netradiční pohled na chemii jako na součást běžného života. Vydejte se na cestu poznání a zjistíte, že chemie je zábava!
Přijďte se od 24. září do Vaňkovky podívat na unikátní snímky pořízené jediným mikroskopem svého druhu v ČR. Každý den od 10 hodin proběhne interaktivní výukový program zábavné chemie pro žáky, studenty a jejich pedagogy. Uvidíte také sérii fotografií představujících jednotlivé výzkumné směry Centra materiálového výzkumu Fakulty chemické.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře