Reklama
reklama

V Brně se uskuteční Festival vědy s RWE

Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace letos opět připravuje týdenní akci zaměřenou na popularizaci přírodních věd pod názvem Festival vědy s RWE. Festival se uskuteční v týdnu od 22. do 28. září 2012 a bude mít dva vrcholy.

Prvním je Den vědců 22. září 2012 na Mendlově náměstí v Brně, který otevře festival pro veřejnost. Druhým je Noc vědců 28. září 2012 v závěru festivalu, která je tradiční akcí pořádanou Evropskou unií. Na Den vědců přijdou vědci za veřejností, aby formou vědeckého jarmarku a inscenovaných představení demonstrovali některé přírodní zákonitosti a jejich využití. Při Noci vědců zase může naopak veřejnost navštívit vědce v jejich laboratořích a pracovištích.
V rámci tohoto festivalu opět připravujeme ve spolupráci s brněnskými vysokými školami vědomostní soutěž ŽIRAFA (Život, Radost, Fantazie) zaměřenou na přírodovědné obory. ŽIRAFA 2012 se uskuteční ve čtvrtek 13. září 2012 v prostorách Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, budova Q.
Soutěž je jako každoročně určena druhým stupňům základních škol a prvním stupňům víceletých gymnázií. Soutěžit budou pětičlenná družstva v oborech fyzika, chemie, biologie a geologie. Z každé školy se soutěže může zúčastnit jeden tým.
Tři nejlepší týmy budou oceněny. Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění vítězných týmů proběhne na Mendlově náměstí v rámci programu úvodního dne Festivalu vědy v sobotu 22. září v 11:00 hodin. Vstup na všechny akce festivalu vědy je volný.

 

Vědci také ve Vaňkovce
Dovedete si představit, co všechno je chemie? Galerie Vaňkovka vám spolu s Centrem materiálového výzkumu Fakulty chemické VUT v Brně přináší netradiční pohled na chemii jako na součást běžného života. Vydejte se na cestu poznání a zjistíte, že chemie je zábava!
Přijďte se od 24. září do Vaňkovky podívat na unikátní snímky pořízené jediným mikroskopem svého druhu v ČR. Každý den od 10 hodin proběhne interaktivní výukový program zábavné chemie pro žáky, studenty a jejich pedagogy. Uvidíte také sérii fotografií představujících jednotlivé výzkumné směry Centra materiálového výzkumu Fakulty chemické.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře