Reklama
reklama

V Brně se uskuteční akce zaměřené na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy

Statutární město Brno – kancelář Brno-zdravé město pořádá již tradiční Evropský týden Mobility. Jedná se o evropskou kampaň na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy, která se uskuteční od 16. Do 22. Září 2012 desítkami akcí po celém městě.

I vy budete, jednou staří aneb Víme jak se chovat

Od 17. Do 22.9. se uskuteční vždy od 8.30 do 11.30 výukový program pro děti 1.stupně Základních škol, který bude zaměřen na prevenci dopravní nehodovosti cyklistů a chodců. Probírány budou rovněž zásady správného chování k seniorům. Akce se uskuteční v centru Amavet na Cacovické ulici číslo 6.

 

Děti i senioři bezpečně v dopravě

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně připravilo na dopoledne v úterý 18.9. praktický výcvik a povídání pro prarodiče s vnoučaty o viditelnosti v dopravě, dopravních značkách a cestování MHD.

 

Bezpečně na kole i bruslích

V úterý poobědě se můžete těšit na preventivní akci Policie ČR zaměřenou na informování veřejnosti o významu využívání ochranných pomůcek při jízdě na kole a na bruslích včetně kontroly a praktických rad. Akce se uskuteční na cyklostezce v Komárově od 13 hodin.

 

Alkobrýle – pohled přes promile

Akci připravilo Centrum dopravního výzkumu. Vyzkoušet si můžete ve středu 19.9. po celý den alkobrýle, které simulují 0,8 promile alkoholu v krvi. Můžete tak zažít rozdíly ve vnímání prostoru a změnu koordinace.  

 

Konference CIVITAS ELAN

Ve čtvrtek 20. A pátek 21.září se v Uměleckoprůmyslovém muzeu uskuteční konference pro odborníky v oblasti městské mobility a zástupce měst z České republiky. Prezentovány zde budou výsledky tohoto projektu.

 

Prohlídka autobusového nádraží Zvonařka

Netradiční akcí bude Den otevřených dveří v ÚAN Zvonařka, pořádaný ve čtvrtek 20.9. v 15.30 hodin. Návštěvníci si projdou nádraží s průvodcem a dovědí se také něco k jeho historii.

 

Nejezdi bez – přilby na hlavě

Akce zaměřená na cyklisty se uskuteční v pátek 21.9. od 14 hodin na cyklostezce Brno-Jih. Na stezce bude působit tzv. Bezpečná patrola, jež bude vybízet cyklisty, bruslaře a koloběžkáře k používání ochranných pomůcek – helmy, reflexní prvky a další.

 

Den otevřených dveří ve vozovně Komín

V sobotu 22.září se od 10 do 16 hodin uskuteční DOD v trolejbusové vozovně Komín. Uskuteční se zde komentované prohlídky, kdy se návštěvníci seznámí s jednotlivými typy trolejbusů a pracovišti údržby.

 

Malí závodníci

Na sobotu 16tou hodinu připravila MŠ Sedmikráska na Oblé ulici 51 program pro děti. Uskuteční se zde závody na kolech a odrážedlech, připraveny budou stanoviště s úkoly z dopravní výchovy.

 

Jízda Brnem na kolečkových bruslích

V sobotu v 17 hodin se uskuteční tradiční jízda na in-line bruslích, pořádaná klubem Black Ice. Sraz je na rohu ulic Podnásepní a Špitálka. Jízda je určena široké veřejnosti (i maminky s kočárky) a je za doprovodu městské policie a pořadatelů akce. Povinná je helma, zdravotní dohled je zajištěn!

 

Více informací najdete na www.zdravemesto.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře