Reklama
reklama

V Brně se srazily dva autobusy. Devatenáct lidí se zranilo, nejhůř řidič!

AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNY FOTOGRAFIE. V brněnské části Slatina se dnes po poledni srazily dva autobusy městské hromadné dopravy. Zranilo se v nich devatenáct lidí, osmnáct z nich odvezli záchranáři do nemocnice. Příčina neštěstí zatím není známa. Jeden autobus narazil zezadu do druhého.

Nehoda se stala krátce po jedné hodině odpoledne. Autobus linky 75 stál v zastávce Vozovna Slatina směrem do Slatiny, když do něj zezadu narazil autobus linky 701 regionálního dopravce BusLine. Stojící autobus pak najel do patnáct metrů vzdáleného sloupu veřejného osvětlení, druhý autobus náraz odmrštil směrem dozadu.  V péči záchranářů skončilo devatenáct lidí, osmnáct převezli do nemocnice. Vážnější zranění utrpěl pouze řidič autobusu linky 701, kterého museli hasiči ze zdemolované kabiny vystříhat. Jeho zranění jsou středně těžká.

 

Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky, jimž se do hodiny podařilo všechny zraněné vyprostit.

 

  

 

"Naše zdravotnické týmy transportovaly 18 osob do brněnských zdravotnických zařízení, jeden člověk byl ponechán po ošetření na místě. Ostatní zranění byla spíše lehčího charakteru, různé pohmožděniny a povrchová poranění," řekl mluvčí záchranářů Radek Turín.

 

 

 

Čtyřproudá silnice v Hviezdoslavově ulici byla uzavřená. Na místo dorazil také policejní psycholog, který pomáhal účastníkům nehody.

 

Příčinu nehody policisté dál zjišťují.  "Problém zřejmě nebude v tom, že by jel řidič autobusu 701 příliš rychle. V tuto chvíli není vyloučena technická závada, roli mohla hrát také například zdravotní indispozice řidiče," podotkl mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Policie žádá svědky, případně účastníky nehody, kteří by mohli přispět k jejímu objasnění, aby se ozvali na linku 158.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře