Reklama
reklama

V Brně se srazily dva autobusy. Devatenáct lidí se zranilo, nejhůř řidič!

AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNY FOTOGRAFIE. V brněnské části Slatina se dnes po poledni srazily dva autobusy městské hromadné dopravy. Zranilo se v nich devatenáct lidí, osmnáct z nich odvezli záchranáři do nemocnice. Příčina neštěstí zatím není známa. Jeden autobus narazil zezadu do druhého.

Nehoda se stala krátce po jedné hodině odpoledne. Autobus linky 75 stál v zastávce Vozovna Slatina směrem do Slatiny, když do něj zezadu narazil autobus linky 701 regionálního dopravce BusLine. Stojící autobus pak najel do patnáct metrů vzdáleného sloupu veřejného osvětlení, druhý autobus náraz odmrštil směrem dozadu.  V péči záchranářů skončilo devatenáct lidí, osmnáct převezli do nemocnice. Vážnější zranění utrpěl pouze řidič autobusu linky 701, kterého museli hasiči ze zdemolované kabiny vystříhat. Jeho zranění jsou středně těžká.

 

Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky, jimž se do hodiny podařilo všechny zraněné vyprostit.

 

  

 

"Naše zdravotnické týmy transportovaly 18 osob do brněnských zdravotnických zařízení, jeden člověk byl ponechán po ošetření na místě. Ostatní zranění byla spíše lehčího charakteru, různé pohmožděniny a povrchová poranění," řekl mluvčí záchranářů Radek Turín.

 

 

 

Čtyřproudá silnice v Hviezdoslavově ulici byla uzavřená. Na místo dorazil také policejní psycholog, který pomáhal účastníkům nehody.

 

Příčinu nehody policisté dál zjišťují.  "Problém zřejmě nebude v tom, že by jel řidič autobusu 701 příliš rychle. V tuto chvíli není vyloučena technická závada, roli mohla hrát také například zdravotní indispozice řidiče," podotkl mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Policie žádá svědky, případně účastníky nehody, kteří by mohli přispět k jejímu objasnění, aby se ozvali na linku 158.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře