Reklama
reklama

V Brně se rozhodne o nejlepší školní oběd

V Brně se rozhodne, která ze školních jídelen uvaří nejlepší školní oběd. Stane se tak v úterý 28. srpna 2012 od 9.00 do 16.00 hodin na Střední škole informatiky a spojů v Brně.

Soutěž vyhlásily Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, Magistrát města Brna a Společnost pro výživu a přihlásilo se do ní 78 školních jídelen z celé České republiky. Odborná porota vybrala deset školních jídelen, které se utkají ve finálovém klání. Nad celou akcí převzala záštitu náměstkyně primátora Jana Bohuňovská.

 

Seznam deseti finalistů
Fakultní ZŠ dr. Milady Horákové a MŠ, Olomouc
Základní škola Mánesova, Otrokovice
Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť
Mateřská škola Libocká, Praha
Mateřská škola, Praha 8, Na Korábě 2
Česká jídelna-zařízení školního stravování, Poděbradská 786, Praha
Školní jídelna Náměstí Svornosti 7, Brno
Základní škola Videčská, Rožnov pod Radhoštěm
Mateřská škola Střítež nad Bečvou
Školní jídelna Brno, Nádvorní 1

 

Porota
Porotu budou tvořit vybraní žáci ZŠ, zástupce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR, prezident Asociace kuchařů a cukrářů, zástupce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Magistrátu města Brna, odborníci na výživu a školní stravování. Čestný porotce bude Markéta Hrubešová.

 

Více o soutěži
Školní jídelny zaslaly recepty jídel z celého světa, ale i z netradičně pojaté české kuchyně. Soutěž se koná v rámci preventivních projektů Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě a YesNeYes. Cílem projektů je upozornit na zvyšující se celospolečenský problém v podobě nadváhy a obezity u dětí i dospělých. Finalisté připravili dle zadání kompletní obědová menu. Jídla musela být běžně zařazována na jídelní lístek a patřit mezi oblíbené pokrmy malých strávníků. Cena jedné porce nesměla překročit normou daný limit 34 korun. Recepty jednotlivých školních jídelen hodnotila porota podle vhodnosti použitých surovin, technologického postupu přípravy, vzájemné sladěnosti po stránce výběru potravin, chutě či barvy a z nutričního hlediska.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře