Reklama
reklama

V Brně se otevřelo jediné zastoupení pro Laos v Česku. Konzulka vlastní hotel

Češi, kteří se chtějí cestovat do indočínského Laosu, to budou mít od pátku 12. dubna snadnější. V Brně, v budově hotelu Amphone na třídě kapitána Jaroše, se totiž otevírá jediný honorární konzulát pro Laos v Česku.

Přestože jde o honorární konzulát – tedy úřad, kde se nebudou vydávat víza -  cestovatelé i tak můžou ušetřit cesty do Vídně, kde je nejbližší velvyslanectví. Nová konzulka Amphone Nammavong Hotový slibuje, že pomůže s vyplněním žádosti i s komunikací s ambasádou. Díky konzulátu se také otevře možnost poznat Laos zblízka.

 

„Jsem velmi šťastná, že se mi po mnoha letech podařilo posvětit práci naší asi dvacetičlenné komunity v Brně. Oficiálně tak můžeme poskytovat informace nejen o naší zemi, ale i o možnostech ubytování, dopravy, cestování, kultuře či administrativních nutnostech. Můžeme také lépe seznamovat nejen Brňany s naší kulturou, gastronomií či jazykem. Doufám, že naše práce rozvine nejen turistické možnosti, ale pomůže i vzájemnému obchodu,“ uvedla nová konzulka Amphone Nammavong Hotový.

 

 

 

Paní Amphone je Laosankou hovořící plynně česky. V Brně žije již dvacet let. Pro její aktivní propagaci své země je v Laosu velmi oblíbenou a uznávanou. Je zároveň i majitelkou hotelu Amphone, kde bude konzulát sídlit. 

 

Současně s otevřením konzulátu oslaví laoská komunita i tradiční Nový rok. V Laosu to bude již s číslovkou 2556. Sály hotelu Amphone se od šesti večer zaplní tradičním jídlem a pitím. Tanečnice a tanečníci v barevných krojích zatančí na laoskou hudbu. „Vrcholem večera pak budou „basi“. Tedy přátelské vázání provázků na ruku s pronášením přání do nového roku,“ láká Amphone Nammavong Hotový.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře