Reklama
reklama

V Brně se otevřelo jediné zastoupení pro Laos v Česku. Konzulka vlastní hotel

Češi, kteří se chtějí cestovat do indočínského Laosu, to budou mít od pátku 12. dubna snadnější. V Brně, v budově hotelu Amphone na třídě kapitána Jaroše, se totiž otevírá jediný honorární konzulát pro Laos v Česku.

Přestože jde o honorární konzulát – tedy úřad, kde se nebudou vydávat víza -  cestovatelé i tak můžou ušetřit cesty do Vídně, kde je nejbližší velvyslanectví. Nová konzulka Amphone Nammavong Hotový slibuje, že pomůže s vyplněním žádosti i s komunikací s ambasádou. Díky konzulátu se také otevře možnost poznat Laos zblízka.

 

„Jsem velmi šťastná, že se mi po mnoha letech podařilo posvětit práci naší asi dvacetičlenné komunity v Brně. Oficiálně tak můžeme poskytovat informace nejen o naší zemi, ale i o možnostech ubytování, dopravy, cestování, kultuře či administrativních nutnostech. Můžeme také lépe seznamovat nejen Brňany s naší kulturou, gastronomií či jazykem. Doufám, že naše práce rozvine nejen turistické možnosti, ale pomůže i vzájemnému obchodu,“ uvedla nová konzulka Amphone Nammavong Hotový.

 

 

 

Paní Amphone je Laosankou hovořící plynně česky. V Brně žije již dvacet let. Pro její aktivní propagaci své země je v Laosu velmi oblíbenou a uznávanou. Je zároveň i majitelkou hotelu Amphone, kde bude konzulát sídlit. 

 

Současně s otevřením konzulátu oslaví laoská komunita i tradiční Nový rok. V Laosu to bude již s číslovkou 2556. Sály hotelu Amphone se od šesti večer zaplní tradičním jídlem a pitím. Tanečnice a tanečníci v barevných krojích zatančí na laoskou hudbu. „Vrcholem večera pak budou „basi“. Tedy přátelské vázání provázků na ruku s pronášením přání do nového roku,“ láká Amphone Nammavong Hotový.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře