Reklama
reklama

V Brně se otevřelo jediné zastoupení pro Laos v Česku. Konzulka vlastní hotel

Češi, kteří se chtějí cestovat do indočínského Laosu, to budou mít od pátku 12. dubna snadnější. V Brně, v budově hotelu Amphone na třídě kapitána Jaroše, se totiž otevírá jediný honorární konzulát pro Laos v Česku.

Přestože jde o honorární konzulát – tedy úřad, kde se nebudou vydávat víza -  cestovatelé i tak můžou ušetřit cesty do Vídně, kde je nejbližší velvyslanectví. Nová konzulka Amphone Nammavong Hotový slibuje, že pomůže s vyplněním žádosti i s komunikací s ambasádou. Díky konzulátu se také otevře možnost poznat Laos zblízka.

 

„Jsem velmi šťastná, že se mi po mnoha letech podařilo posvětit práci naší asi dvacetičlenné komunity v Brně. Oficiálně tak můžeme poskytovat informace nejen o naší zemi, ale i o možnostech ubytování, dopravy, cestování, kultuře či administrativních nutnostech. Můžeme také lépe seznamovat nejen Brňany s naší kulturou, gastronomií či jazykem. Doufám, že naše práce rozvine nejen turistické možnosti, ale pomůže i vzájemnému obchodu,“ uvedla nová konzulka Amphone Nammavong Hotový.

 

 

 

Paní Amphone je Laosankou hovořící plynně česky. V Brně žije již dvacet let. Pro její aktivní propagaci své země je v Laosu velmi oblíbenou a uznávanou. Je zároveň i majitelkou hotelu Amphone, kde bude konzulát sídlit. 

 

Současně s otevřením konzulátu oslaví laoská komunita i tradiční Nový rok. V Laosu to bude již s číslovkou 2556. Sály hotelu Amphone se od šesti večer zaplní tradičním jídlem a pitím. Tanečnice a tanečníci v barevných krojích zatančí na laoskou hudbu. „Vrcholem večera pak budou „basi“. Tedy přátelské vázání provázků na ruku s pronášením přání do nového roku,“ láká Amphone Nammavong Hotový.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře