Reklama
reklama

V Brně se otevře středisko krizové sociální pomoci

V Brně vznikne nové Městské středisko krizové sociální pomoci pro osoby v extrémní sociální tísni, jehož provozovatelem je Centrum sociálních služeb, příspěvková organizace města Brna. Zařízení zahájí svoji činnost počátkem listopadu 2012 a budou se zde provozovat dvě sociální služby – krizová pomoc a noclehárna. Rekonstrukce stála téměř 9 milionů Korun.

Nové centrum bude sloužit lidem, kteří pomoc od města potřebují a já plně věřím, že město tímto centrem vyplní mezeru v rámci městské krizové sociální pomoci.

 

„Jsem nesmírně rád, že v Brně vzniklo zařízení, které bude poskytovat sociální služby, které tady doposud chyběly. Jsem přesvědčen o tom, že městské centrum pomůže výrazným způsobem sociálně slabým lidem nejenom v jejich momentální krizové situaci, ale že bude i vhodným odrazovým můstkem k novému životu,“řekl primátor města Brna Roman Onderka.
 

Budova na Masné ulici
Jedná se o vícepodlažní budovu, v přízemí jsou prostory pro krizovou pomoc – dvě místnosti včetně kuchyňské linky a sociální zařízení. V přízemí se také nachází prostory pro personál a do budoucna je zde počítáno s ordinací praktického lékaře pro cílovou skupinu osob bez přístřeší. V prvním a druhém patře se nachází noclehárna, v každém patře jsou tři pokoje a kuchyňka, k dispozici je taktéž sociální zařízení. V rámci projektu bylo vytvořeno 7 nových pracovních míst.

Krizová pomoc
Nonstop 24 hodinový provoz, ambulantní služba pro osoby, které se nacházejí v krizi, v situaci ohrožení zdraví nebo života, kdy přechodně nemohou řešit svoji nepříznivou sociální situaci vlastními silami. Jedná se o novou novou službu, která pro tuto cílovou skupinu v Brně není. Kapacita 53 židlí, pro muže i ženy starší 18 let. V rámci krizové pomoci zde bude poskytována strava z projektu „Meníčka pro bezdomovce“ (nyní výdej na Armádě spásy a v zařízení CSS, p.o. na Podnásepní 20).

Místa v krizové pomoci budou využívána i jako tzv. noční krizové centrum, které je pro bezdomovce určeno pro zimní měsíce v noci, aby nezmrzli (nyní ve dvou zařízeních CSS kapacita 40 židlí, nyní se zvedne o 13 židlí). Služba je poskytována zdarma.

Noclehárna
Do nových prostor se stěhuje noclehárna z Vídeňské 4, kde je nyní 31 lůžek pro muže. V těchto prostorách bude kapacita navýšena na 42 lůžek a navíc bude k dispozici i ženám (34 muži, 8 ženy). Služba je poskytována za poplatek 50,- Kč za noc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře