Reklama
reklama

V Brně se otevře středisko krizové sociální pomoci

V Brně vznikne nové Městské středisko krizové sociální pomoci pro osoby v extrémní sociální tísni, jehož provozovatelem je Centrum sociálních služeb, příspěvková organizace města Brna. Zařízení zahájí svoji činnost počátkem listopadu 2012 a budou se zde provozovat dvě sociální služby – krizová pomoc a noclehárna. Rekonstrukce stála téměř 9 milionů Korun.

Nové centrum bude sloužit lidem, kteří pomoc od města potřebují a já plně věřím, že město tímto centrem vyplní mezeru v rámci městské krizové sociální pomoci.

 

„Jsem nesmírně rád, že v Brně vzniklo zařízení, které bude poskytovat sociální služby, které tady doposud chyběly. Jsem přesvědčen o tom, že městské centrum pomůže výrazným způsobem sociálně slabým lidem nejenom v jejich momentální krizové situaci, ale že bude i vhodným odrazovým můstkem k novému životu,“řekl primátor města Brna Roman Onderka.
 

Budova na Masné ulici
Jedná se o vícepodlažní budovu, v přízemí jsou prostory pro krizovou pomoc – dvě místnosti včetně kuchyňské linky a sociální zařízení. V přízemí se také nachází prostory pro personál a do budoucna je zde počítáno s ordinací praktického lékaře pro cílovou skupinu osob bez přístřeší. V prvním a druhém patře se nachází noclehárna, v každém patře jsou tři pokoje a kuchyňka, k dispozici je taktéž sociální zařízení. V rámci projektu bylo vytvořeno 7 nových pracovních míst.

Krizová pomoc
Nonstop 24 hodinový provoz, ambulantní služba pro osoby, které se nacházejí v krizi, v situaci ohrožení zdraví nebo života, kdy přechodně nemohou řešit svoji nepříznivou sociální situaci vlastními silami. Jedná se o novou novou službu, která pro tuto cílovou skupinu v Brně není. Kapacita 53 židlí, pro muže i ženy starší 18 let. V rámci krizové pomoci zde bude poskytována strava z projektu „Meníčka pro bezdomovce“ (nyní výdej na Armádě spásy a v zařízení CSS, p.o. na Podnásepní 20).

Místa v krizové pomoci budou využívána i jako tzv. noční krizové centrum, které je pro bezdomovce určeno pro zimní měsíce v noci, aby nezmrzli (nyní ve dvou zařízeních CSS kapacita 40 židlí, nyní se zvedne o 13 židlí). Služba je poskytována zdarma.

Noclehárna
Do nových prostor se stěhuje noclehárna z Vídeňské 4, kde je nyní 31 lůžek pro muže. V těchto prostorách bude kapacita navýšena na 42 lůžek a navíc bude k dispozici i ženám (34 muži, 8 ženy). Služba je poskytována za poplatek 50,- Kč za noc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře