Reklama
reklama

V Brně nasněžilo, silnice odhrnují sypače

Brno čeká v závěru týdne i dalších dnech mrazivé počasí, které přinese studená fronta, která začala ovlivňovat počasí už během čtvrtka. „Ochlazení bude patrné zejména v pátek a o víkendu, kdy by měly ranní teploty klesat pod minus deset stupňů Celsia. V nížinách se sněhovou pokrývkou či mrazových kotlinách může být ještě výrazně chladněji,“ upozornila Dagmar Honsová z Meteopressu.

Protože v Brně už ve čtvrtek před polednem začalo sněžit a teploty se pohybují se kolem bodu mrazu, vyjely na silnice posypová auta. „První sypače opustily své stanoviště ve dvanáct hodin a směřovaly do vyšších oblastí Brna - Kohoutovic, Soběšice, Bystrce. Postupně jsou nasazovány vozy i do dalších oblastí,“ potvrdil novinám Centrumnews Leoš Chasák ze společnosti Brněnské komunikace.

 

Silnice v Brně jsou v současné době většinou holé a mokré, ale v některých oblastech mohou být kryté sněhovým popraškem. „S ohledem na stav vozovek doporučujeme řidičům opatrnou jízdu,“ dodal Chasák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře