Reklama
reklama

V Brně bylo otevřeno Mezinárodní centrum klinického výzkumu

V areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně byly v pátek 12. října 2012 otevřeny prostory Mezinárodního centra klinického výzkumu (International Clinical Research Center – ICRC).  

ICRC bude místem nejmodernější léčby kardiovaskulárních a neurologických onemocnění. V nových prostorách budou prováděny klinicko-výzkumné aktivity inovativním způsobem zaměřené na nalézání a ověřování nových metod v prevenci, časné diagnostice a léčbě těchto onemocnění.

 

Jihomoravský kraj dosud na realizaci ICRC přispěl více než 50 miliony korun. Hejtman Jihomoravského kraje uvedl, že se  jedná se o mimořádný počin, při jehož realizaci své síly spojily stát s regionální samosprávou, univerzitami a partnery na americké straně. Jsem velmi rád, že kraj, město a brněnské univerzity právě zde ukazují zbytku České republiky, jak má vypadat konkrétní dohoda a spolupráce v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací. Nejde však jen o to prostavět miliony z fondů Evropské unie a ze státního a krajského rozpočtu. Je důležité dát jim život, dostat do nich špičkové vědce a založit špičkové týmy.

 

Nová budova FNUSA-ICRC je umístěna v areálu fakultní nemocnice a má sedm nadzemních a tři podzemní podlaží. Celková plocha nově vytvořených pracovišť činí téměř 24 000 m2. Budova obsahuje výzkumné laboratoře integrovaných vědeckých platforem, zázemí pro mezinárodní vědeckou posádku ICRC, mezinárodní vzdělávací centrum a pracoviště center pro podporu vědeckých týmů. Poskytuje vysoce kvalitní zázemí pro kliniku kardiovaskulárních onemocnění a neurologickou kliniku.

 

Informace o projektu: http://www.fnusa-icrc.org/cs/. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře