Reklama
reklama

V Brně bylo otevřeno Mezinárodní centrum klinického výzkumu

V areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně byly v pátek 12. října 2012 otevřeny prostory Mezinárodního centra klinického výzkumu (International Clinical Research Center – ICRC).  

ICRC bude místem nejmodernější léčby kardiovaskulárních a neurologických onemocnění. V nových prostorách budou prováděny klinicko-výzkumné aktivity inovativním způsobem zaměřené na nalézání a ověřování nových metod v prevenci, časné diagnostice a léčbě těchto onemocnění.

 

Jihomoravský kraj dosud na realizaci ICRC přispěl více než 50 miliony korun. Hejtman Jihomoravského kraje uvedl, že se  jedná se o mimořádný počin, při jehož realizaci své síly spojily stát s regionální samosprávou, univerzitami a partnery na americké straně. Jsem velmi rád, že kraj, město a brněnské univerzity právě zde ukazují zbytku České republiky, jak má vypadat konkrétní dohoda a spolupráce v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací. Nejde však jen o to prostavět miliony z fondů Evropské unie a ze státního a krajského rozpočtu. Je důležité dát jim život, dostat do nich špičkové vědce a založit špičkové týmy.

 

Nová budova FNUSA-ICRC je umístěna v areálu fakultní nemocnice a má sedm nadzemních a tři podzemní podlaží. Celková plocha nově vytvořených pracovišť činí téměř 24 000 m2. Budova obsahuje výzkumné laboratoře integrovaných vědeckých platforem, zázemí pro mezinárodní vědeckou posádku ICRC, mezinárodní vzdělávací centrum a pracoviště center pro podporu vědeckých týmů. Poskytuje vysoce kvalitní zázemí pro kliniku kardiovaskulárních onemocnění a neurologickou kliniku.

 

Informace o projektu: http://www.fnusa-icrc.org/cs/. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře