Reklama
reklama

Uzavřený husovický tunel komplikuje dopravu

Čtvrtek 16.srpna je šestým dnem, kdy dopravu omezuje uzavření husovického tunelu. Zatím nedochází k větším komplikacím v dopravě, obyvatele však zlobí zvýšený provoz nákladních vozidel.

Uzavření husovického tunelu na tři týdny budilo od samého začátku nepokoje jak mezi řidiči, kteří oblastí Husovic a Lesné denně jezdí, tak mezi obyvateli Černých Polí. Uzavírka si vyžádala odklonění veškeré dopravy přes Černá Pole. Osobní i nákladní doprava je vedena z Tomkova náměstí po ulici Provazníkova a Sportovní. Po dohodě s Brněnskými komunikacemi je upraven světelný provoz na křižovatkách tak, aby byl upřednostněn směr, po kterém jezdí vozidla na odklonné trase.

 

 

 

Podle posledních zjištění se v oblasti tvoří kolony pouze v ranní přepravní špičce mezi 7 a 8 hodinou a v odpoledních hodinách nárazově mezi 16 a 17 hodinou, což je nad očekávání slabý provoz. Kolony se tvoří hlavně na křižovatce ulic Merhautovy a Provazníkovy, v menším měřítku pak v oblasti Tomkova náměstí. Vozidla městské hromadné dopravy mají zpoždění průměrně kolem 3 – 5 minut.

 

 

 

Větším utrpením než kolony je zvýšený provoz nákladních automobilů v Provazníkově ulici. „24 hodin denně tu jezdí hojně kamiony, nákladní vozidla, kombajny a například traktory. Tato vozidla zde nikdy nejezdila, nyní nás tu trápí hlučné kombajny a traktory i po půlnoci. Nedá se tu spát, hlavně když vozidla jezdí přes propadlý kanál na naší ulici“ uvedl Radek Havlík, jeden z místních obyvatel.

 

Uzavření husovického tunelu potrvá až do dopoledne 31.srpna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře