Reklama
reklama

Uzavřený husovický tunel komplikuje dopravu

Čtvrtek 16.srpna je šestým dnem, kdy dopravu omezuje uzavření husovického tunelu. Zatím nedochází k větším komplikacím v dopravě, obyvatele však zlobí zvýšený provoz nákladních vozidel.

Uzavření husovického tunelu na tři týdny budilo od samého začátku nepokoje jak mezi řidiči, kteří oblastí Husovic a Lesné denně jezdí, tak mezi obyvateli Černých Polí. Uzavírka si vyžádala odklonění veškeré dopravy přes Černá Pole. Osobní i nákladní doprava je vedena z Tomkova náměstí po ulici Provazníkova a Sportovní. Po dohodě s Brněnskými komunikacemi je upraven světelný provoz na křižovatkách tak, aby byl upřednostněn směr, po kterém jezdí vozidla na odklonné trase.

 

 

 

Podle posledních zjištění se v oblasti tvoří kolony pouze v ranní přepravní špičce mezi 7 a 8 hodinou a v odpoledních hodinách nárazově mezi 16 a 17 hodinou, což je nad očekávání slabý provoz. Kolony se tvoří hlavně na křižovatce ulic Merhautovy a Provazníkovy, v menším měřítku pak v oblasti Tomkova náměstí. Vozidla městské hromadné dopravy mají zpoždění průměrně kolem 3 – 5 minut.

 

 

 

Větším utrpením než kolony je zvýšený provoz nákladních automobilů v Provazníkově ulici. „24 hodin denně tu jezdí hojně kamiony, nákladní vozidla, kombajny a například traktory. Tato vozidla zde nikdy nejezdila, nyní nás tu trápí hlučné kombajny a traktory i po půlnoci. Nedá se tu spát, hlavně když vozidla jezdí přes propadlý kanál na naší ulici“ uvedl Radek Havlík, jeden z místních obyvatel.

 

Uzavření husovického tunelu potrvá až do dopoledne 31.srpna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře