Reklama
reklama

Uzavřený husovický tunel komplikuje dopravu

Čtvrtek 16.srpna je šestým dnem, kdy dopravu omezuje uzavření husovického tunelu. Zatím nedochází k větším komplikacím v dopravě, obyvatele však zlobí zvýšený provoz nákladních vozidel.

Uzavření husovického tunelu na tři týdny budilo od samého začátku nepokoje jak mezi řidiči, kteří oblastí Husovic a Lesné denně jezdí, tak mezi obyvateli Černých Polí. Uzavírka si vyžádala odklonění veškeré dopravy přes Černá Pole. Osobní i nákladní doprava je vedena z Tomkova náměstí po ulici Provazníkova a Sportovní. Po dohodě s Brněnskými komunikacemi je upraven světelný provoz na křižovatkách tak, aby byl upřednostněn směr, po kterém jezdí vozidla na odklonné trase.

 

 

 

Podle posledních zjištění se v oblasti tvoří kolony pouze v ranní přepravní špičce mezi 7 a 8 hodinou a v odpoledních hodinách nárazově mezi 16 a 17 hodinou, což je nad očekávání slabý provoz. Kolony se tvoří hlavně na křižovatce ulic Merhautovy a Provazníkovy, v menším měřítku pak v oblasti Tomkova náměstí. Vozidla městské hromadné dopravy mají zpoždění průměrně kolem 3 – 5 minut.

 

 

 

Větším utrpením než kolony je zvýšený provoz nákladních automobilů v Provazníkově ulici. „24 hodin denně tu jezdí hojně kamiony, nákladní vozidla, kombajny a například traktory. Tato vozidla zde nikdy nejezdila, nyní nás tu trápí hlučné kombajny a traktory i po půlnoci. Nedá se tu spát, hlavně když vozidla jezdí přes propadlý kanál na naší ulici“ uvedl Radek Havlík, jeden z místních obyvatel.

 

Uzavření husovického tunelu potrvá až do dopoledne 31.srpna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře