Reklama
reklama

Uzavírky silnic v Brně najdou řidiči na webu

Už pár dní funguje nová  webová aplikace, jejímž cílem je přehledně a rychle informovat řidiče o dopravních uzavírkách na brněnských silnicích. Systém zaplatil brněnský magistrát. Webová aplikace na adrese www.uzavirky.brno.cz zobrazí informace ze tří různých zdrojů a ukáže tak přehledný soupis jednotlivých omezení.

Brno je rušným dopravním uzlem a přitom se na silnicích ve městě stále někde něco opravuje. Na městských stránkách se schází informace z Národního dopravního informačního centra, informace o uzavírkách a zvláštním užívání silnic zadávané na základě rozhodnutí silničních správních úřadů a informace o plánovaných výkopových pracích.

 

„Brno musí zůstat bez větších obtíží průjezdné i v exponovaných místech a časech. Chceme koordinovat rekonstrukční a výkopové práce tak, aby docházelo k co možná nejmenšímu narušení plynulosti dopravy. Díky aplikaci si tak lidé mohou naplánovat cestu s přehledem o možných komplikacích“, uvedl primátor Brna Roman Onderka.

 

Městské stránky také evidují přesný úsek, který bude uzavřený. „Systém mapuje uzavírky komunikací na území města a informuje o tom, jak dlouho omezení potrvá. Umožňuje se lépe připravit na průjezd městem a dopředu promyslet, kudy uzavírku objet,“ upřesnil náměstek primátora Robert Kotzian.

 

Aplikace nyní funguje pro veřejnost ve zkušebním provozu, ostrý start je plánovaný na 1. posince. Do budoucna chce město aplikaci rozšířit o informace o průběhu jednotlivých staveb, například kdy je na místě technologická přestávka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře