Reklama
reklama

Uzavírky silnic v Brně najdou řidiči na webu

Už pár dní funguje nová  webová aplikace, jejímž cílem je přehledně a rychle informovat řidiče o dopravních uzavírkách na brněnských silnicích. Systém zaplatil brněnský magistrát. Webová aplikace na adrese www.uzavirky.brno.cz zobrazí informace ze tří různých zdrojů a ukáže tak přehledný soupis jednotlivých omezení.

Brno je rušným dopravním uzlem a přitom se na silnicích ve městě stále někde něco opravuje. Na městských stránkách se schází informace z Národního dopravního informačního centra, informace o uzavírkách a zvláštním užívání silnic zadávané na základě rozhodnutí silničních správních úřadů a informace o plánovaných výkopových pracích.

 

„Brno musí zůstat bez větších obtíží průjezdné i v exponovaných místech a časech. Chceme koordinovat rekonstrukční a výkopové práce tak, aby docházelo k co možná nejmenšímu narušení plynulosti dopravy. Díky aplikaci si tak lidé mohou naplánovat cestu s přehledem o možných komplikacích“, uvedl primátor Brna Roman Onderka.

 

Městské stránky také evidují přesný úsek, který bude uzavřený. „Systém mapuje uzavírky komunikací na území města a informuje o tom, jak dlouho omezení potrvá. Umožňuje se lépe připravit na průjezd městem a dopředu promyslet, kudy uzavírku objet,“ upřesnil náměstek primátora Robert Kotzian.

 

Aplikace nyní funguje pro veřejnost ve zkušebním provozu, ostrý start je plánovaný na 1. posince. Do budoucna chce město aplikaci rozšířit o informace o průběhu jednotlivých staveb, například kdy je na místě technologická přestávka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře