Reklama
reklama

Uzavírka Palackého třídy komplikuje dopravu v Králově Poli

Dopravu v Králově Poli značně komplikuje uzavírka části Palackého třídy. Trolejbusy linky číslo 30 jsou ukončeny na Slovanském náměstí, doprava je vedená odklonem okolními ulicemi. Tramvaje linky číslo 1 jezdí po jedné koleji.  

Palackého třída je pro veškerou dopravu  uzavřena mezi ulicí Kosmovou a Husitskou. Může za to havarijní stav kolejí, které je nutné vyměnit. Ve směru na Slovanské náměstí je odklon veden ulicemi Riegrovou a Srbskou, v opačném směru potom Kollárovou a Božetěchovou.

 

"Trolejbusová linka 30 bude po dobu výluky ve směru od Bystrce, Černého ukončena na Slovanském náměstí. Ve vyřazeném úseku Slovanské náměstí – Královo Pole, nádraží bude nahrazena pravidelnými linkami 44, 53, 84 doplněnými o autobusovou linku náhradní dopravy x30, které vynechají zastávku Husitská" uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

Noční autobusové linky 90 a 91 využijí stejné objížďky a přes Slovanské náměstí se vrátí zpět na svou trasu k zastávce Husitská. V opačném směru bude provoz autobusů místem stavby zachován. Tramvajová doprava bude v Palackého třídě vedena v opravovaném úseku jednokolejně bez přerušení provozu pravidelných linek 1 a 6. Pouze bude dočasně přeložena zastávka Semilasso z centra mimo opravovaný úsek (vpřed a vpravo za světelnou křižovatku). Výluka tramvají se předpokládá pouze o víkendu 16. a 17. června. Podrobnější informace budou k dispozici po dohodě s dodavatelem prací na webových stránkách www.dpmb.cz.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře