Reklama
reklama

Uzavírka Palackého třídy komplikuje dopravu v Králově Poli

Dopravu v Králově Poli značně komplikuje uzavírka části Palackého třídy. Trolejbusy linky číslo 30 jsou ukončeny na Slovanském náměstí, doprava je vedená odklonem okolními ulicemi. Tramvaje linky číslo 1 jezdí po jedné koleji.  

Palackého třída je pro veškerou dopravu  uzavřena mezi ulicí Kosmovou a Husitskou. Může za to havarijní stav kolejí, které je nutné vyměnit. Ve směru na Slovanské náměstí je odklon veden ulicemi Riegrovou a Srbskou, v opačném směru potom Kollárovou a Božetěchovou.

 

"Trolejbusová linka 30 bude po dobu výluky ve směru od Bystrce, Černého ukončena na Slovanském náměstí. Ve vyřazeném úseku Slovanské náměstí – Královo Pole, nádraží bude nahrazena pravidelnými linkami 44, 53, 84 doplněnými o autobusovou linku náhradní dopravy x30, které vynechají zastávku Husitská" uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

Noční autobusové linky 90 a 91 využijí stejné objížďky a přes Slovanské náměstí se vrátí zpět na svou trasu k zastávce Husitská. V opačném směru bude provoz autobusů místem stavby zachován. Tramvajová doprava bude v Palackého třídě vedena v opravovaném úseku jednokolejně bez přerušení provozu pravidelných linek 1 a 6. Pouze bude dočasně přeložena zastávka Semilasso z centra mimo opravovaný úsek (vpřed a vpravo za světelnou křižovatku). Výluka tramvají se předpokládá pouze o víkendu 16. a 17. června. Podrobnější informace budou k dispozici po dohodě s dodavatelem prací na webových stránkách www.dpmb.cz.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře