Reklama
reklama

Útok na cyklostezce. Muž srazil důchodce z kola a okradl ho

Jako ve špatném snu si musel připadat jednasedmdesátiletý muž, který jel ve středu v pravé poledne od Hodonína po cyklostezce směrem na Dubňany. Když projížděl kolem chodce, vůbec by jej nenapadlo, co bude následovat. Ten ho totiž srazil z kola a okradl.

"Muž do projíždějícího cyklisty žduchl úmyslně ramenem, čímž zapříčinil jeho pád z kola. Pak k němu přistoupil, klekl si na něj a začal jej bít opakovaně pěstí do obličeje se slovy, že pokud bude křičet, tak to bude ještě horší," popsal napadení mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Cyklista při napadení utrpěl zranění v obličeji, se kterým musel být později ošetřen v nemocnici. Útočník napadenému muži prohledal kapsy a sebral mu mobilní telefon a z peněženky hotovost. Navíc mu vzal také jízdní kolo, na kterém začal ujíždět.

 

O přepadení ale byli po malé chvilce informováni policisté od náhodně projíždějícího řidiče osobního auta. "Okamžitě po oznámení na místo vyrazila policejní hlídka z Dubňan, která pachatele podle svědecké výpovědi o jeho pohybu, pronásledovala. Po pár minutách se skutečně policistům podařilo ujíždějícího lupiče spatřit a po krátké honičce v lesním prostoru zadržet i s věcmi, které patřily oloupenému muži a jeho jízdním kolem," dodal mluvčí.

 

Policisté pachatele eskortovali na služebnu a poté do policejní cely. Třicetiletý muž si vyslechl obvinění z trestného činu Loupeže a byl propuštěn na svobodu. U soudu mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře