Reklama
reklama

Útok na cyklostezce. Muž srazil důchodce z kola a okradl ho

Jako ve špatném snu si musel připadat jednasedmdesátiletý muž, který jel ve středu v pravé poledne od Hodonína po cyklostezce směrem na Dubňany. Když projížděl kolem chodce, vůbec by jej nenapadlo, co bude následovat. Ten ho totiž srazil z kola a okradl.

"Muž do projíždějícího cyklisty žduchl úmyslně ramenem, čímž zapříčinil jeho pád z kola. Pak k němu přistoupil, klekl si na něj a začal jej bít opakovaně pěstí do obličeje se slovy, že pokud bude křičet, tak to bude ještě horší," popsal napadení mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Cyklista při napadení utrpěl zranění v obličeji, se kterým musel být později ošetřen v nemocnici. Útočník napadenému muži prohledal kapsy a sebral mu mobilní telefon a z peněženky hotovost. Navíc mu vzal také jízdní kolo, na kterém začal ujíždět.

 

O přepadení ale byli po malé chvilce informováni policisté od náhodně projíždějícího řidiče osobního auta. "Okamžitě po oznámení na místo vyrazila policejní hlídka z Dubňan, která pachatele podle svědecké výpovědi o jeho pohybu, pronásledovala. Po pár minutách se skutečně policistům podařilo ujíždějícího lupiče spatřit a po krátké honičce v lesním prostoru zadržet i s věcmi, které patřily oloupenému muži a jeho jízdním kolem," dodal mluvčí.

 

Policisté pachatele eskortovali na služebnu a poté do policejní cely. Třicetiletý muž si vyslechl obvinění z trestného činu Loupeže a byl propuštěn na svobodu. U soudu mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře