Reklama
reklama

Útok na cyklostezce. Muž srazil důchodce z kola a okradl ho

Jako ve špatném snu si musel připadat jednasedmdesátiletý muž, který jel ve středu v pravé poledne od Hodonína po cyklostezce směrem na Dubňany. Když projížděl kolem chodce, vůbec by jej nenapadlo, co bude následovat. Ten ho totiž srazil z kola a okradl.

"Muž do projíždějícího cyklisty žduchl úmyslně ramenem, čímž zapříčinil jeho pád z kola. Pak k němu přistoupil, klekl si na něj a začal jej bít opakovaně pěstí do obličeje se slovy, že pokud bude křičet, tak to bude ještě horší," popsal napadení mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Cyklista při napadení utrpěl zranění v obličeji, se kterým musel být později ošetřen v nemocnici. Útočník napadenému muži prohledal kapsy a sebral mu mobilní telefon a z peněženky hotovost. Navíc mu vzal také jízdní kolo, na kterém začal ujíždět.

 

O přepadení ale byli po malé chvilce informováni policisté od náhodně projíždějícího řidiče osobního auta. "Okamžitě po oznámení na místo vyrazila policejní hlídka z Dubňan, která pachatele podle svědecké výpovědi o jeho pohybu, pronásledovala. Po pár minutách se skutečně policistům podařilo ujíždějícího lupiče spatřit a po krátké honičce v lesním prostoru zadržet i s věcmi, které patřily oloupenému muži a jeho jízdním kolem," dodal mluvčí.

 

Policisté pachatele eskortovali na služebnu a poté do policejní cely. Třicetiletý muž si vyslechl obvinění z trestného činu Loupeže a byl propuštěn na svobodu. U soudu mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře