Reklama
reklama

Ústavní soud dal šanci na nižší trest ženě, která otrávila dceru fridexem

Nemrznoucí směs fridex nalila osmadvacetiletá žena z Nejdku na Karlovarsku do čaje své šestileté dceři. Dítě přežilo jen zázrakem, krkavčí matka si odpykává 25letý trest ve vězení. Ústavní soud v Brně jí dal ale ve čtvrtek šanci na nižší trest. Podle ústavních soudců je třeba ukládat výjimečný trest jen v opravdu mimořádných případech a po pečlivém zvážení všech okolností.

V ústavní stížnosti žena tvrdila, že se justice nevypořádala s její obhajobou a veškeré důkazy hodnotila jednostranně v její neprospěch. Rozsudky jsou podle ní v extrémním rozporu s provedeným dokazováním.

 

Smrtelně nebezpečnou chemikálii žena podle obžaloby nalila dítěti do čaje, když se dcerka vrátila po víkendu stráveném u otce. Vše prý naplánovala tak, aby případná vina padla na jejího bývalého druha. Lékaře zavolala až po několika hodinách. I poté jim odmítala prozradit, z čeho je dítěti špatně. U soudů matka nevypovídala. Jen opakovaně prohlásila, že lituje toho, co se stalo.

 

Podle Ústavního soudu je v případu polehčující okolností to, že dítě otravu přežilo bez zdravotních následků. Soudy prý dostatečně nezohlednily ani to, že matka nakonec přivolala dítěti lékařskou pomoc.   

 

Případ se tak vrací ke Krajskému soudu v Plzni.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře