Reklama
reklama

Ústavní soud dal šanci na nižší trest ženě, která otrávila dceru fridexem

Nemrznoucí směs fridex nalila osmadvacetiletá žena z Nejdku na Karlovarsku do čaje své šestileté dceři. Dítě přežilo jen zázrakem, krkavčí matka si odpykává 25letý trest ve vězení. Ústavní soud v Brně jí dal ale ve čtvrtek šanci na nižší trest. Podle ústavních soudců je třeba ukládat výjimečný trest jen v opravdu mimořádných případech a po pečlivém zvážení všech okolností.

V ústavní stížnosti žena tvrdila, že se justice nevypořádala s její obhajobou a veškeré důkazy hodnotila jednostranně v její neprospěch. Rozsudky jsou podle ní v extrémním rozporu s provedeným dokazováním.

 

Smrtelně nebezpečnou chemikálii žena podle obžaloby nalila dítěti do čaje, když se dcerka vrátila po víkendu stráveném u otce. Vše prý naplánovala tak, aby případná vina padla na jejího bývalého druha. Lékaře zavolala až po několika hodinách. I poté jim odmítala prozradit, z čeho je dítěti špatně. U soudů matka nevypovídala. Jen opakovaně prohlásila, že lituje toho, co se stalo.

 

Podle Ústavního soudu je v případu polehčující okolností to, že dítě otravu přežilo bez zdravotních následků. Soudy prý dostatečně nezohlednily ani to, že matka nakonec přivolala dítěti lékařskou pomoc.   

 

Případ se tak vrací ke Krajskému soudu v Plzni.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře