Reklama
reklama

Úředníci chodí do kurzu sebeobrany. Přibývá totiž fyzických útoků od lidí

Úředníci na radnici v Kuřimi mohou absolvovat kurzy sebeobrany. Výcvik vedou policisté. Podle starosty Draga Sukalovského přibývá útoků lidí na zaměstnance úřadu. Do kurzů se zatím přihlásila více než polovina zaměstnanců radnice a vedení města v nich chce pokračovat.

"Bohužel se útoky na zaměstnance našeho úřadu vyskytují stále častěji. Snaží se sice útokům předcházet, ale když už dojde k fyzickému konfliktu, chceme, aby byli připraveni bránit se do doby, než přijde pomoc," uvedl Sukalovský.

 

Policisté s účastníky kurzu nejprve projdou teoretickou část, naučí je možné metody odvrácení konfliktu a následně i útok a obranu. Většina účastníků si může vyzkoušet konkrétní situace a vědět, že pro ně existuje několik řešení. Cílem je, aby účastníci získali po absolvování kurzu také potřebné sebevědomí pro jednání ve vyhrocených situacích.

 

V Brně podobné kurzy zatím neplánují. Brněnský magistrát posílá své zaměstnance na kurzy komunikace a asertivity. "Všechny problémy se snažíme vykomunikovat. K fyzickým útokům u nás obvykle nedochází," řekl mluvčí brněnské radnice Pavel Žára. Brněnští úředníci zažili naštvané a útočné klienty v létě při problémech s registrem vozidel. V té době na úřadě několik dní hlídkovali policisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře