Reklama
reklama

Úředníci chodí do kurzu sebeobrany. Přibývá totiž fyzických útoků od lidí

Úředníci na radnici v Kuřimi mohou absolvovat kurzy sebeobrany. Výcvik vedou policisté. Podle starosty Draga Sukalovského přibývá útoků lidí na zaměstnance úřadu. Do kurzů se zatím přihlásila více než polovina zaměstnanců radnice a vedení města v nich chce pokračovat.

"Bohužel se útoky na zaměstnance našeho úřadu vyskytují stále častěji. Snaží se sice útokům předcházet, ale když už dojde k fyzickému konfliktu, chceme, aby byli připraveni bránit se do doby, než přijde pomoc," uvedl Sukalovský.

 

Policisté s účastníky kurzu nejprve projdou teoretickou část, naučí je možné metody odvrácení konfliktu a následně i útok a obranu. Většina účastníků si může vyzkoušet konkrétní situace a vědět, že pro ně existuje několik řešení. Cílem je, aby účastníci získali po absolvování kurzu také potřebné sebevědomí pro jednání ve vyhrocených situacích.

 

V Brně podobné kurzy zatím neplánují. Brněnský magistrát posílá své zaměstnance na kurzy komunikace a asertivity. "Všechny problémy se snažíme vykomunikovat. K fyzickým útokům u nás obvykle nedochází," řekl mluvčí brněnské radnice Pavel Žára. Brněnští úředníci zažili naštvané a útočné klienty v létě při problémech s registrem vozidel. V té době na úřadě několik dní hlídkovali policisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře