Reklama
reklama

Úrazová nemocnice se dál opravuje, bude mít 26 lůžek na traumatologii

Pokračuje rekonstrukce s současné době městského zdravotnického zařízení Úrazové nemocnice. V letošním roce by tak měla v sedmém patře budovy na Ponávce vzniknout lůžková jednotka traumatologie s 26 lůžky za 23 milionů 930 tisíc korun.

„Připravovaná investice řeší v souladu s Generelem Úrazové nemocnice restrukturalizaci lůžkového fondu a vytvoření potřebné kapacity pro provádění následné rehabilitační péče o pacienty po úrazech a operacích pohybového aparátu. Tento druh péče není na území Brna zajištěn v žádném jiném zdravotnickém zařízení. Úrazové nemocnice také na začátku roku 2012 absolvovala úspěšné výběrové řízení na smlouvy se zdravotními pojišťovnami na poskytování následné rehabilitační péče,“ připomíná primátor Brna Roman Onderka.

 

Dohoda o restrukturalizaci lůžkového fondu s VZP předpokládá, že Úrazová nemocnice Brno zajistí následnou rehabilitační péči na 30 lůžkách. Nemocnice má s VZP od prosince 2012 podepsané smlouvy jak na poskytování akutní péče, tak i na poskytování následné rehabilitační péče.

 

Odpovídající prostory pro vytvoření nového oddělení rehabilitace a poúrazových stavů s kapacitou 30 lůžek vzniknou ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží na místě zrušené spinální jednotky a po přestěhování lůžkové jednotky do prostor v sedmém nadzemním podlaží, kde se rekonstrukce připravuje.

 

„Právě toto je předmětem investičního záměru rekonstrukce sedmého podlaží, kde zřídíme vyhovující prostory pro umístění 26 lůžek Oddělení traumatologie s potřebným zdravotnickým a hygienickým zázemím,“ dodává primátor Brna Roman Onderka s tím, že v rámci projektu je nutné provést také částečnou rekonstrukci ve třetím patře a stavební úpravy požárních únikových cest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře