Reklama
reklama

Úrazová nemocnice se dál opravuje, bude mít 26 lůžek na traumatologii

Pokračuje rekonstrukce s současné době městského zdravotnického zařízení Úrazové nemocnice. V letošním roce by tak měla v sedmém patře budovy na Ponávce vzniknout lůžková jednotka traumatologie s 26 lůžky za 23 milionů 930 tisíc korun.

„Připravovaná investice řeší v souladu s Generelem Úrazové nemocnice restrukturalizaci lůžkového fondu a vytvoření potřebné kapacity pro provádění následné rehabilitační péče o pacienty po úrazech a operacích pohybového aparátu. Tento druh péče není na území Brna zajištěn v žádném jiném zdravotnickém zařízení. Úrazové nemocnice také na začátku roku 2012 absolvovala úspěšné výběrové řízení na smlouvy se zdravotními pojišťovnami na poskytování následné rehabilitační péče,“ připomíná primátor Brna Roman Onderka.

 

Dohoda o restrukturalizaci lůžkového fondu s VZP předpokládá, že Úrazová nemocnice Brno zajistí následnou rehabilitační péči na 30 lůžkách. Nemocnice má s VZP od prosince 2012 podepsané smlouvy jak na poskytování akutní péče, tak i na poskytování následné rehabilitační péče.

 

Odpovídající prostory pro vytvoření nového oddělení rehabilitace a poúrazových stavů s kapacitou 30 lůžek vzniknou ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží na místě zrušené spinální jednotky a po přestěhování lůžkové jednotky do prostor v sedmém nadzemním podlaží, kde se rekonstrukce připravuje.

 

„Právě toto je předmětem investičního záměru rekonstrukce sedmého podlaží, kde zřídíme vyhovující prostory pro umístění 26 lůžek Oddělení traumatologie s potřebným zdravotnickým a hygienickým zázemím,“ dodává primátor Brna Roman Onderka s tím, že v rámci projektu je nutné provést také částečnou rekonstrukci ve třetím patře a stavební úpravy požárních únikových cest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře