Reklama
reklama

Úklid štěrku začíná. Zametání nepořádku má svá pravidla

V ulicích už brzy nebude ani vločka a mnohé Brňany obtěžují hromady štěrku. Někteří se do úklidu pustili sami, jiní mají to štěstí, že se jejich ulice uklízí častěji. Čištění ulic začíná v těchto dnech a někde se lidí dočkají až koncem dubna. Podle přesných harmonogramů.

Gorkého nebo Jaselská jsou ulice v širším centru Brna, kde i v druhé polovině března během silného větru málem poletuje štěrk. Před několika domy je uklizeno. Dokud na ulice nepřijde řada a dokud z nich na pár hodin nezmizí auta, nic se nezmění. „Uklízíme štěrk v rámci úklidu společných prostor domu. Už aby to tady zametli strojem,“ říká obyvatel domu nedaleko tamní porodnice.   Na úklid čekají i sídliště. „Bude probíhat zejména v dubnu. Přestože by bylo možné uklízet už nyní, měsíc březen je z pohledu zákona ještě zimní měsíc,“ vysvětluje v úvodníku Starolískoveckého zpravodaje místostarosta městské části Jiří Dvořáček.   Čistější ulice uvítají i Brňané, kterým zvýšená prašnost škodí ze zdravotního hlediska. „V létě pomáhá kropení a déšť. V těchto dnech bohužel ne,“ vysvětluje Iveta Tučková, kterou trápí dlouhodobé dýchací obtíže. Na harmonogram uklízení ulic od posypového materiálu upozorňují městské části i společnost Brněnské komunikace. „Řidiči by tak měli začít věnovat pozornost dopravnímu značení, aby se vyhnuli problémům s odtahem aut,“ dodává ve svém článku místostarosta Dvořáček. Dopravní značky se umisťují sedm dnů před termínem čištění. Kdo i přesto své auto nepřeparkuje, uhradí cenu za odtah, což je 1800 korun, a poplatek za den, který činí 120 korun.   Smůlu naopak mají lidé z některých domů v nové výstavbě. Jejich ulice totiž mohou být stále ještě vedeny jako staveniště. Kromě ulic zbavených zimního posypu by Brňané uvítali, kdyby zmizelo i loňské listí, které na mnohých travnatých plochách kolem stromů nebo na ulicích zůstalo. Ne všude se totiž na podzim spadané listí hrabe a uklidí všechno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře