Reklama
reklama

U Olympie se konal sraz amerických aut

V sobotu 7. července se opět po roce sešli u brněnského nákupního centra Olympia nadšenci a majitelé amerických aut. K vidění zde byly více jak dvě desítky legendárních automobilů, nechyběl ani doprovodný program.  

Členové American cars clubu Brno se sešli u Olympie letos již po třináté. Program byl připraven již od 10 hodin, kdy se začali sjíždět majitelé se svými vozy. Od 14 hodin se soutěžilo v různých disciplínách. V 19 hodin pánskému oku neunikla módní přehlídka, poté vystoupila pop-rocková kapela Season Ticket nebo ZZ TOP revival. Akce byla ukončena v pravou půlnoc a jako každý rok se na auta přišly podívat jak stovky nadšenců, tak široká veřejnost.

 

 

 

Z historie lze uvést, že první takové setkání uskutečnili dva nadšenci již v roce 1983 v autokempu v Bašce u Frýdku-Místku za účasti 17 Amerik z Čech, Moravy a Slovenska. Byly navázány první kontakty a vyměněny první poznatky o těchto vozech. Politická doba setkáním moc nepřála, proto se průlomovým stal až rok 2000, kdy se konal první American Cars Meeting u nákupního centra Shopping Park. Byl založen oficiální klub s dnešním názvem, jehož posláním je registrace vozů z Ameriky a Kanady na veteránské nebo nést dobré jméno těchto vozů v našem státě.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře