Reklama
reklama

U Olympie se konal sraz amerických aut

V sobotu 7. července se opět po roce sešli u brněnského nákupního centra Olympia nadšenci a majitelé amerických aut. K vidění zde byly více jak dvě desítky legendárních automobilů, nechyběl ani doprovodný program.  

Členové American cars clubu Brno se sešli u Olympie letos již po třináté. Program byl připraven již od 10 hodin, kdy se začali sjíždět majitelé se svými vozy. Od 14 hodin se soutěžilo v různých disciplínách. V 19 hodin pánskému oku neunikla módní přehlídka, poté vystoupila pop-rocková kapela Season Ticket nebo ZZ TOP revival. Akce byla ukončena v pravou půlnoc a jako každý rok se na auta přišly podívat jak stovky nadšenců, tak široká veřejnost.

 

 

 

Z historie lze uvést, že první takové setkání uskutečnili dva nadšenci již v roce 1983 v autokempu v Bašce u Frýdku-Místku za účasti 17 Amerik z Čech, Moravy a Slovenska. Byly navázány první kontakty a vyměněny první poznatky o těchto vozech. Politická doba setkáním moc nepřála, proto se průlomovým stal až rok 2000, kdy se konal první American Cars Meeting u nákupního centra Shopping Park. Byl založen oficiální klub s dnešním názvem, jehož posláním je registrace vozů z Ameriky a Kanady na veteránské nebo nést dobré jméno těchto vozů v našem státě.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře