Reklama
reklama

U nákupního centra Olympia Brno se sejdou příznivci parních strojů a vláčků

Ve dnech 2. a 3. června se u brněnského nákupního centra Olympia bude konat první mezinárodní sraz železničních modelářů supervelkých měřítek a předváděcí jízdy funkčních silničních parních strojů. Dojde také k úplnému zprovoznění parkové dráhy, která bude ve vybraných dnech vozit po parku návštěvníky.

Pro všechny milovníky dopravních prostředků a páry je připravena na celý víkend akce s příznačným názvem Parní Olympiáda, která je koncipována jako setkání příznivců parních strojů, vláčků a historických vozů. Na jednom místě se sejdou desítky modelářů nejen z České republiky a představí nejrůznější supervelké železniční modely. Zajímavostí budou také jízdy živých parních modelů v měřítku G nebo předváděcí jízdy funkčních silničních parních strojů.

 

Sobotní část bude obohacena zapojením deseti historických autobusů z Technického muzea v Brně, které se částečně postarají o dopravu obyvatel Modřic. Projet se budou moci dopravní nadšenci například v kloubovém autobuse Ikarus, který brázdil ulicemi města ještě v devadesátých letech minulého století nebo autobusu s vlečným vozem. Dále se na parkovišti bude prezentovat přibližně deset parních vláčků umístěných na minikolejnicích nebo vozidla Muzea průmyslových železnic Zbýšov na separátní dráze. Pro přítomné bude připravena také polní kuchyně a pekárny s vojenskou technikou Technického muzea v Brně.

 

"Celá akce bude mít přesah také do blízkého Olympia parku, kde bude plně zprovozněna parková dráha i pro veřejnost. Zde se v areálu HLavního brněnského nádraží parkové modelové železnice uskuteční zprovoznění hlavních budov a tratí v plné délce. Po dvou letech budování a zkušebního provozu na části dráhy je to první veřejná parková železnice na území České republiky, která se v plném rozsahu jeden a půl kilometru tratí řadí jako nejdelší v Evropě" uvedl manažer Olympie Leoš Pajer. 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře