Reklama
reklama

U nákupního centra Olympia Brno se sejdou příznivci parních strojů a vláčků

Ve dnech 2. a 3. června se u brněnského nákupního centra Olympia bude konat první mezinárodní sraz železničních modelářů supervelkých měřítek a předváděcí jízdy funkčních silničních parních strojů. Dojde také k úplnému zprovoznění parkové dráhy, která bude ve vybraných dnech vozit po parku návštěvníky.

Pro všechny milovníky dopravních prostředků a páry je připravena na celý víkend akce s příznačným názvem Parní Olympiáda, která je koncipována jako setkání příznivců parních strojů, vláčků a historických vozů. Na jednom místě se sejdou desítky modelářů nejen z České republiky a představí nejrůznější supervelké železniční modely. Zajímavostí budou také jízdy živých parních modelů v měřítku G nebo předváděcí jízdy funkčních silničních parních strojů.

 

Sobotní část bude obohacena zapojením deseti historických autobusů z Technického muzea v Brně, které se částečně postarají o dopravu obyvatel Modřic. Projet se budou moci dopravní nadšenci například v kloubovém autobuse Ikarus, který brázdil ulicemi města ještě v devadesátých letech minulého století nebo autobusu s vlečným vozem. Dále se na parkovišti bude prezentovat přibližně deset parních vláčků umístěných na minikolejnicích nebo vozidla Muzea průmyslových železnic Zbýšov na separátní dráze. Pro přítomné bude připravena také polní kuchyně a pekárny s vojenskou technikou Technického muzea v Brně.

 

"Celá akce bude mít přesah také do blízkého Olympia parku, kde bude plně zprovozněna parková dráha i pro veřejnost. Zde se v areálu HLavního brněnského nádraží parkové modelové železnice uskuteční zprovoznění hlavních budov a tratí v plné délce. Po dvou letech budování a zkušebního provozu na části dráhy je to první veřejná parková železnice na území České republiky, která se v plném rozsahu jeden a půl kilometru tratí řadí jako nejdelší v Evropě" uvedl manažer Olympie Leoš Pajer. 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře