Reklama
reklama

Tým Městské policie Brno zvítězil v turnaji ragby na vozíku

V konkurenci dalších sedmi týmů složených z celebrit a zaměstnanců významných společností uspěli brněnští strážníci v turnaji ragby na vozíku, který se konal v sobotu 23. června odpoledne na náměstí Svobody.  

„Hlavním cílem Her Evropského paralympijského výboru pro mládež bylo ukázat nejširší veřejnosti, že hendikep není nepřekonatelný a i postižení lidé žijí aktivní a plnohodnotný život. Mnohdy i s větším nasazením než takzvaně zdraví nebo jak sami hendikepovaní říkají choďáci“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

 

 

 

I přesto byl turnaj osobností prestižní záležitostí, ve které všechny týmy usilovaly o vítězství. Zástupci MP na hrací ploše bojovali o míč například s hercem Martinem Dejdarem, starostou Brna-středu Liborem Šťástkou, „duchovním otcem“ her Jurajem Grochem či představiteli dopravního podniku a mnohými dalšími.

 

O to větší radost strážníci městské policie měli, když namotivované soupeře ve skupině přehráli třemi výhrami, a nakonec si poradili i ve finále se zástupci Slovenského plynárenského priemyslu. Skvělé třetí místo obsadili díky výsledkům ve skupinách herci Národního divadla Brno. Petr Gazdík s Dušanem Vitázkem a dalšími divadelníky nedarovali soupeřům ani metr hrací plochy zadarmo, a tak se zaslouženě zařadili mezi trojici nejlepších týmů. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře