Reklama
reklama

Turisté dostanou na malování značek 650 tisíc korun, doplní i chybějící cykloznačky

Dotaci 650 tisíc korun z rozpočtu kraje dostanou dobrovolníci z jihomoravského Klubu českých turistů. Peníze jsou určeny na obnovu značení pěších a cykloturistických tras v kraji.

Půjde o obnovu většiny všech vyznačených tras v Jihomoravském kraji, včetně výroby a instalace nových značek za stávající poškozené nebo zničené.

 

„V Jihomoravském kraji je více než tři tisíce kilometrů značených turistických tras. Kraj na jejich obnovu přispívá dlouhodobě. Co je důležité, o značení se starají dobrovolníci z Klubu českých turistů. Kromě značení se budou obnovovat i turistické vývěsní mapy již vyrobené novou technologií, která je bude chránit před vlivem povětrnosti i případným násilným poškozením. Použité větší měřítko zajistí proti starým mapám jejich lepší čitelnost. V případě cyklotras půjde zejména o výrobu chybějících cykloznaček a jejich instalaci na silničních úsecích,“ uvedl náměstek hejtmana Václav Božek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře