Reklama
reklama

Turisté dostanou na malování značek 650 tisíc korun, doplní i chybějící cykloznačky

Dotaci 650 tisíc korun z rozpočtu kraje dostanou dobrovolníci z jihomoravského Klubu českých turistů. Peníze jsou určeny na obnovu značení pěších a cykloturistických tras v kraji.

Půjde o obnovu většiny všech vyznačených tras v Jihomoravském kraji, včetně výroby a instalace nových značek za stávající poškozené nebo zničené.

 

„V Jihomoravském kraji je více než tři tisíce kilometrů značených turistických tras. Kraj na jejich obnovu přispívá dlouhodobě. Co je důležité, o značení se starají dobrovolníci z Klubu českých turistů. Kromě značení se budou obnovovat i turistické vývěsní mapy již vyrobené novou technologií, která je bude chránit před vlivem povětrnosti i případným násilným poškozením. Použité větší měřítko zajistí proti starým mapám jejich lepší čitelnost. V případě cyklotras půjde zejména o výrobu chybějících cykloznaček a jejich instalaci na silničních úsecích,“ uvedl náměstek hejtmana Václav Božek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře