Reklama
reklama

Trolejbus srazil na přechodu starší ženu. Dvacet metrů ji táhl za sebou. Zemřela

Trolejbus srazil dnes po jedné hodině odpoledne na křižovatce ulic Cejl a Koliště chodkyni. Osmašedesátiletá žena byla ve vážném stavu, museli ji na místě oživovat. V nemocnici pak zemřela. Žena šla v době kolize po přechodu, zatím však není jasné, zda na semaforu pro chodce v tu chvíli svítila zelená.

Uvnitř trolejbusu nebyli cestující, jel totiž s označením jako Služební jízda z ulice Cejl na Koliště do zastávky Česká, kde měl výchozí zastávku.  

 

„Vůz ženu zachytil pod zadní nápravou a ještě několik metrů ji táhl,“ potvrdila uvedla mluvčí Dopravního podniku Linda Škrancová. Žena utrpěla těžká zranění, přivolaní záchranáři ji na místě oživovali. Poté, co se její stav podařilo stabilizovat, odvezla pacientku sanitka na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích. Tam ale bohužel vážným zraněním podlehla.

 

Proč ke kolizi došlo, se zatím neví. „Příčinu nehody v současnosti vyšetřujeme,“ uvedla  mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře