Reklama
reklama

Trolejbus číslo 35 vyjede na jaře

Od prvního ledna přišli obyvatelé Masarykovy čtvrti, studenti tamního gymnázia a návštěvníci onkologického ústavu o přímé spojení s Mendlovým náměstím a Úzkou, které zajišťovat autobus číslo 51. Na nové lince číslo 35, která jezdí jen na Mendlovo náměstí, ale zatím jezdí jen náhradní autobusy. Stále totiž chybí výhybka umožňující odbočení mezi Úvozem a ulicí Tvrdého.

„Čekáme na stavební povolení od Drážního úřadu a počítáme s tím, že stavba začne v jarních měsících,“ vysvětluje mluvčí dopravního podniku Linda
Škrancová. Jak vyplývá z jízdního řádu, dopravní podnik na linku nasazuje i nízkopodlažní autobusy, jako kdysi na linku 51. Maminky s kočárky nebo důchodci tak mají stále šanci se do těchto míst dostat. Přestupy ale i tak lidem vadí. „Nejsem ráda, že lidé z jihu Brna musí z Úzké ještě jednou přestupovat na hlavním nádraží. Do loňska nám stačilo popojít pár desítek metrů,“ říká obyvatelka Tuřan, která dojíždí právě na Žlutý kopec.

Optimalizace linkového vedení je žhavým tématem i na internetových dopravních fórech. „V Brně je řada autobusů, které dělají takzvané režijní přejezdy na jiné linky a poté se vracejí na své původní. Podle mě aspoň ranní odjezdy linky 51 z Úzké mohly zůstat obsluhovány autobusy z jiných linek. Do škol a k lékařům se jezdí na ráno,“ myslí si jeden z nejpravidelnějších autorů příspěvků na serveru k-report.net.

Práce na trolejbusovém vedení si podle mluvčí Škrancové nevyžádají žádná zásadní omezení. „Většina prací proběhne za částečného provozu, případně v nočních provozních omezeních. V případě potřeby výluky bychom je realizovali pouze v nepracovních dnech,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře