Reklama
reklama

Trolejbus číslo 35 vyjede na jaře

Od prvního ledna přišli obyvatelé Masarykovy čtvrti, studenti tamního gymnázia a návštěvníci onkologického ústavu o přímé spojení s Mendlovým náměstím a Úzkou, které zajišťovat autobus číslo 51. Na nové lince číslo 35, která jezdí jen na Mendlovo náměstí, ale zatím jezdí jen náhradní autobusy. Stále totiž chybí výhybka umožňující odbočení mezi Úvozem a ulicí Tvrdého.

„Čekáme na stavební povolení od Drážního úřadu a počítáme s tím, že stavba začne v jarních měsících,“ vysvětluje mluvčí dopravního podniku Linda
Škrancová. Jak vyplývá z jízdního řádu, dopravní podnik na linku nasazuje i nízkopodlažní autobusy, jako kdysi na linku 51. Maminky s kočárky nebo důchodci tak mají stále šanci se do těchto míst dostat. Přestupy ale i tak lidem vadí. „Nejsem ráda, že lidé z jihu Brna musí z Úzké ještě jednou přestupovat na hlavním nádraží. Do loňska nám stačilo popojít pár desítek metrů,“ říká obyvatelka Tuřan, která dojíždí právě na Žlutý kopec.

Optimalizace linkového vedení je žhavým tématem i na internetových dopravních fórech. „V Brně je řada autobusů, které dělají takzvané režijní přejezdy na jiné linky a poté se vracejí na své původní. Podle mě aspoň ranní odjezdy linky 51 z Úzké mohly zůstat obsluhovány autobusy z jiných linek. Do škol a k lékařům se jezdí na ráno,“ myslí si jeden z nejpravidelnějších autorů příspěvků na serveru k-report.net.

Práce na trolejbusovém vedení si podle mluvčí Škrancové nevyžádají žádná zásadní omezení. „Většina prací proběhne za částečného provozu, případně v nočních provozních omezeních. V případě potřeby výluky bychom je realizovali pouze v nepracovních dnech,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře