Reklama
reklama

Třináct brněnských zahrad oživí koncerty, skladby jsou inspirovány i růstem hrachu

Ve vůni přírody za zpěvu ptactva uslyší od 12. do 16. června návštěvníci experimentální hudbu, vycházející například z tónů skladatele Leoše Janáčka. Dvacátý šestý ročník festivalu Expozice nové hudby nabídne třináct zvukových instalací světových skladatelů ve třinácti brněnských parcích a zahradách.

„Snažíme se otevírat směrem ven a neuzavírat se v místech, kam jsou zvyklí chodit naši obvyklí posluchači,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Dramaturgie festivalu se bude věnovat číslu třináct, tedy štěstí i neštěstí ve třinácti hudebních číslech. Zajímavé tóny s větrem v zádech tak uslyší zájemci například na zahradě vily Tugendhat, v Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity nebo v Místodržitelské zahradě v Denisových sadech.

 

Kromě čísla třináct ovlivní danou hudbu i místo, ve kterém se odehraje. V Mendelově muzeu zahrají hudebníci Záhon s hrachem inspirován přirozených růstem a klíčením hrachu. V Hudebním pavilonu Místodržitelské zahrady připomenou skladby česko-německý charakter předválečného Brna.

 

Vstupné se pohybuje od 30 do 100 korun, některé koncerty budou zdarma. Jejich délku ovlivní také počasí. Návštěvníci se na každém místě mohou řídit mapou, která je k určenému místu dovede.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře