Reklama
reklama

Třináct brněnských zahrad oživí koncerty, skladby jsou inspirovány i růstem hrachu

Ve vůni přírody za zpěvu ptactva uslyší od 12. do 16. června návštěvníci experimentální hudbu, vycházející například z tónů skladatele Leoše Janáčka. Dvacátý šestý ročník festivalu Expozice nové hudby nabídne třináct zvukových instalací světových skladatelů ve třinácti brněnských parcích a zahradách.

„Snažíme se otevírat směrem ven a neuzavírat se v místech, kam jsou zvyklí chodit naši obvyklí posluchači,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Dramaturgie festivalu se bude věnovat číslu třináct, tedy štěstí i neštěstí ve třinácti hudebních číslech. Zajímavé tóny s větrem v zádech tak uslyší zájemci například na zahradě vily Tugendhat, v Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity nebo v Místodržitelské zahradě v Denisových sadech.

 

Kromě čísla třináct ovlivní danou hudbu i místo, ve kterém se odehraje. V Mendelově muzeu zahrají hudebníci Záhon s hrachem inspirován přirozených růstem a klíčením hrachu. V Hudebním pavilonu Místodržitelské zahrady připomenou skladby česko-německý charakter předválečného Brna.

 

Vstupné se pohybuje od 30 do 100 korun, některé koncerty budou zdarma. Jejich délku ovlivní také počasí. Návštěvníci se na každém místě mohou řídit mapou, která je k určenému místu dovede.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře