Reklama
reklama

Třicetiletý kriminálník skončil za mřížemi dvanáct hodin po propuštění na amnestii

Svobody si dlouho neužil třicetiletý muž ze Znojemska. Z věznice v Plzni totiž zamířil přímo do uzamčené restaurace v Hrušovanech nad Jevišovkou. Skončil v policejní cele ve Znojmě.

Amnestovaný mladík zamířil na Znojemsko z Plzně. Ve čtvrtek po sedmnácté hodině opustil vězeňský areál, autobusem jel z Plzně přes Brno a kolem půlnoci vystoupil v Hrušovanech nad Jevišovkou. „Během cesty vypil litr rumu a posilněn alkoholem se vydal do restaurace v Nádražní ulici. Nenechal se odradit tím, že bylo zavřeno a dovnitř se dostal násilím. Majitel provozovny policii ve tři hodiny v noci oznámil podezření, že se mu někdo vloupal do restaurace,“ popsala počínání muže na svobodě mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

 

K restauraci ihned vyjela policejní hlídka a muže uvnitř zadržela. Choval se velmi agresivně a vulgárně. Nakonec skončil v policejní cele ve Znojmě. 

 „Jedná se o muže, který byl v únoru loňského roku odsouzen za krádež. Nástupu do věznice se však vyhýbal. Podařilo se nám jej zadržet přímo při činu, když se koncem června vloupal do prodejny potravin v Hrušovanech nad Jevišovkou. Tehdy na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody putoval rovnou za mříže,“ popsala mluvčí mužovu kriminální minulost.

 

Při vyšetřování vyšlo také najevo, že je důvodně podezřelý i z dalších krádeží v tomto městě. Na různých místech měl například odcizit motocykl, radiátory, kabelku, oblečení, nářadí nebo rybářské pruty. Dokonce se v minulosti bez zábran proběhl po karoserii policejního vozu a tím způsobil na několika místech promáčkliny. 

 

Vzhledem k tomu, že je důvodně podezřelý z krádeže spáchané vloupáním a čelí trestnímu stíhání v mnoha dalších kauzách, podá policie návrh na jeho vzetí do vazby. 

   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře