Reklama
reklama

Třicetiletý kriminálník skončil za mřížemi dvanáct hodin po propuštění na amnestii

Svobody si dlouho neužil třicetiletý muž ze Znojemska. Z věznice v Plzni totiž zamířil přímo do uzamčené restaurace v Hrušovanech nad Jevišovkou. Skončil v policejní cele ve Znojmě.

Amnestovaný mladík zamířil na Znojemsko z Plzně. Ve čtvrtek po sedmnácté hodině opustil vězeňský areál, autobusem jel z Plzně přes Brno a kolem půlnoci vystoupil v Hrušovanech nad Jevišovkou. „Během cesty vypil litr rumu a posilněn alkoholem se vydal do restaurace v Nádražní ulici. Nenechal se odradit tím, že bylo zavřeno a dovnitř se dostal násilím. Majitel provozovny policii ve tři hodiny v noci oznámil podezření, že se mu někdo vloupal do restaurace,“ popsala počínání muže na svobodě mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

 

K restauraci ihned vyjela policejní hlídka a muže uvnitř zadržela. Choval se velmi agresivně a vulgárně. Nakonec skončil v policejní cele ve Znojmě. 

 „Jedná se o muže, který byl v únoru loňského roku odsouzen za krádež. Nástupu do věznice se však vyhýbal. Podařilo se nám jej zadržet přímo při činu, když se koncem června vloupal do prodejny potravin v Hrušovanech nad Jevišovkou. Tehdy na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody putoval rovnou za mříže,“ popsala mluvčí mužovu kriminální minulost.

 

Při vyšetřování vyšlo také najevo, že je důvodně podezřelý i z dalších krádeží v tomto městě. Na různých místech měl například odcizit motocykl, radiátory, kabelku, oblečení, nářadí nebo rybářské pruty. Dokonce se v minulosti bez zábran proběhl po karoserii policejního vozu a tím způsobil na několika místech promáčkliny. 

 

Vzhledem k tomu, že je důvodně podezřelý z krádeže spáchané vloupáním a čelí trestnímu stíhání v mnoha dalších kauzách, podá policie návrh na jeho vzetí do vazby. 

   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře