Reklama
reklama

Tři vyděrači chtěli po podnikateli peníze. Vzali na něj obušek a baseballovou pálku

Zásahová jednotka zatkla v úterý v Žabčicích u Brna tři muže podezřelé z vydírání. Použít musela dokonce varovné výstřely a elektrický paralyzér. Při zatýkání totiž muži kladli odpor. Podezřelí chtěli hrozbami a také násilím dostat z podnikatele v oboru stavebnictví 70  tisíc korun.  Na schůzku s podnikatelem se vybavili obuškem a baseballovou pálkou.

Vše začalo v lednu tím, že se osmadvacetiletý živnostník opil a na parkovišti v Pohořelicích u Brna poškodil vůz Volswagen Golf patřící čtyřiadvacetileté ženě. Podnikatel po vše přiznal, po vyšetření policií se omluvil s tím, že škodu 15  tisíc korun zaplatí.

Kauza tím neskončila. Po čtvrt roce živnostníkovi zatelefonoval neznámý muž s tím, že má pro něj zakázku. Sjednali si schůzku. Když na ni oslovený muž dorazil, překvapili ho dva svalnatí muži. "Zatáhli jej do auta, kde jej ohrožovali nožem a požadovali 70 tisíc korun jako kompenzaci za poničený vůz," doplnil mluvčí. Aby jej násilníci pustili, musel slíbit brzkou finanční náhradu škody. V následujících dnech jej pak prostřednictvím SMS zpráv a telefonátů pronásledovali a především mu vyhrožovali. Když už mladý muž tlak stupňujících se vyhrůžek nevydržel, vše oznámil na policii.

Na schůzku v Žabčicích, při níž měl předat peníze, šla spolu s ním také zásahová jednotka. Dorazili na ni tři vyděrači. Byli vyzbrojeni teleskopickými obušky a baseballovou pálkou. "Ti se ale při odpoledním zásahu, nechtěli vzdát a pokusili se z místa ujet. Při zásahu policisté použili donucovací prostředky, padly i varovné výstřely a k zadržení jednoho z pachatelů použili i speciální distanční elektrický paralyzér," popsal akci mluvčí.

 

Trojice mužů skončila v policejní cele, kde jim policisté sdělili podezření z vydírání. Hrozí jim až čtyři roky ve vězení.
    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře