Reklama
reklama

Tři vyděrači chtěli po podnikateli peníze. Vzali na něj obušek a baseballovou pálku

Zásahová jednotka zatkla v úterý v Žabčicích u Brna tři muže podezřelé z vydírání. Použít musela dokonce varovné výstřely a elektrický paralyzér. Při zatýkání totiž muži kladli odpor. Podezřelí chtěli hrozbami a také násilím dostat z podnikatele v oboru stavebnictví 70  tisíc korun.  Na schůzku s podnikatelem se vybavili obuškem a baseballovou pálkou.

Vše začalo v lednu tím, že se osmadvacetiletý živnostník opil a na parkovišti v Pohořelicích u Brna poškodil vůz Volswagen Golf patřící čtyřiadvacetileté ženě. Podnikatel po vše přiznal, po vyšetření policií se omluvil s tím, že škodu 15  tisíc korun zaplatí.

Kauza tím neskončila. Po čtvrt roce živnostníkovi zatelefonoval neznámý muž s tím, že má pro něj zakázku. Sjednali si schůzku. Když na ni oslovený muž dorazil, překvapili ho dva svalnatí muži. "Zatáhli jej do auta, kde jej ohrožovali nožem a požadovali 70 tisíc korun jako kompenzaci za poničený vůz," doplnil mluvčí. Aby jej násilníci pustili, musel slíbit brzkou finanční náhradu škody. V následujících dnech jej pak prostřednictvím SMS zpráv a telefonátů pronásledovali a především mu vyhrožovali. Když už mladý muž tlak stupňujících se vyhrůžek nevydržel, vše oznámil na policii.

Na schůzku v Žabčicích, při níž měl předat peníze, šla spolu s ním také zásahová jednotka. Dorazili na ni tři vyděrači. Byli vyzbrojeni teleskopickými obušky a baseballovou pálkou. "Ti se ale při odpoledním zásahu, nechtěli vzdát a pokusili se z místa ujet. Při zásahu policisté použili donucovací prostředky, padly i varovné výstřely a k zadržení jednoho z pachatelů použili i speciální distanční elektrický paralyzér," popsal akci mluvčí.

 

Trojice mužů skončila v policejní cele, kde jim policisté sdělili podezření z vydírání. Hrozí jim až čtyři roky ve vězení.
    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře