Reklama
reklama

Tři vyděrači chtěli po podnikateli peníze. Vzali na něj obušek a baseballovou pálku

Zásahová jednotka zatkla v úterý v Žabčicích u Brna tři muže podezřelé z vydírání. Použít musela dokonce varovné výstřely a elektrický paralyzér. Při zatýkání totiž muži kladli odpor. Podezřelí chtěli hrozbami a také násilím dostat z podnikatele v oboru stavebnictví 70  tisíc korun.  Na schůzku s podnikatelem se vybavili obuškem a baseballovou pálkou.

Vše začalo v lednu tím, že se osmadvacetiletý živnostník opil a na parkovišti v Pohořelicích u Brna poškodil vůz Volswagen Golf patřící čtyřiadvacetileté ženě. Podnikatel po vše přiznal, po vyšetření policií se omluvil s tím, že škodu 15  tisíc korun zaplatí.

Kauza tím neskončila. Po čtvrt roce živnostníkovi zatelefonoval neznámý muž s tím, že má pro něj zakázku. Sjednali si schůzku. Když na ni oslovený muž dorazil, překvapili ho dva svalnatí muži. "Zatáhli jej do auta, kde jej ohrožovali nožem a požadovali 70 tisíc korun jako kompenzaci za poničený vůz," doplnil mluvčí. Aby jej násilníci pustili, musel slíbit brzkou finanční náhradu škody. V následujících dnech jej pak prostřednictvím SMS zpráv a telefonátů pronásledovali a především mu vyhrožovali. Když už mladý muž tlak stupňujících se vyhrůžek nevydržel, vše oznámil na policii.

Na schůzku v Žabčicích, při níž měl předat peníze, šla spolu s ním také zásahová jednotka. Dorazili na ni tři vyděrači. Byli vyzbrojeni teleskopickými obušky a baseballovou pálkou. "Ti se ale při odpoledním zásahu, nechtěli vzdát a pokusili se z místa ujet. Při zásahu policisté použili donucovací prostředky, padly i varovné výstřely a k zadržení jednoho z pachatelů použili i speciální distanční elektrický paralyzér," popsal akci mluvčí.

 

Trojice mužů skončila v policejní cele, kde jim policisté sdělili podezření z vydírání. Hrozí jim až čtyři roky ve vězení.
    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře