Reklama
reklama

Tři úřednice zachránily na brněnském magistrátu život důchodci

Za svůj život vděčí osmdesátiletý muž třem pracovnicím Odboru vodního a lesního hospodářství a zemědělství brněnského magistrátu. Muž při úředním jednání zkolaboval, rychlý zásah a odborně poskytnutá první pomoc od všech tří úřednic ho ale vrátila do života.

K nešťastné události došlo na začátku ledna letošního roku při úředním jednání v budově magistrátu. Jeden z účastníků řízení, osmdesátiletý muž z Brna, zkolaboval a ztratil vědomí, přitom došlo i k zástavě srdeční činnosti. Úřednice Lenka Srbová, Ivana Žáková a Monika Dubová včas zareagovaly a zahájily oživování nemocného ruční masáží srdce, v níž pokračovaly až do příjezdu rychlé záchranné služby.

 

"Po jejím příjezdu byl pacient oživen a následně transportován do fakultní nemocnice v Bohunicích. Podle vyjádření lékaře z ARO zachránila poskytnutá pomoc pacientovi život," uvedl tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

 

Lenka Srbová a Ivana Žáková využily zkušenosti získané na úřadem organizovaných školeních poskytování první pomoci. Díky tomu i díky spolupráci Moniky Dubové skončila tato kritická situace šťastně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře