Reklama
reklama

Tři úřednice zachránily na brněnském magistrátu život důchodci

Za svůj život vděčí osmdesátiletý muž třem pracovnicím Odboru vodního a lesního hospodářství a zemědělství brněnského magistrátu. Muž při úředním jednání zkolaboval, rychlý zásah a odborně poskytnutá první pomoc od všech tří úřednic ho ale vrátila do života.

K nešťastné události došlo na začátku ledna letošního roku při úředním jednání v budově magistrátu. Jeden z účastníků řízení, osmdesátiletý muž z Brna, zkolaboval a ztratil vědomí, přitom došlo i k zástavě srdeční činnosti. Úřednice Lenka Srbová, Ivana Žáková a Monika Dubová včas zareagovaly a zahájily oživování nemocného ruční masáží srdce, v níž pokračovaly až do příjezdu rychlé záchranné služby.

 

"Po jejím příjezdu byl pacient oživen a následně transportován do fakultní nemocnice v Bohunicích. Podle vyjádření lékaře z ARO zachránila poskytnutá pomoc pacientovi život," uvedl tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

 

Lenka Srbová a Ivana Žáková využily zkušenosti získané na úřadem organizovaných školeních poskytování první pomoci. Díky tomu i díky spolupráci Moniky Dubové skončila tato kritická situace šťastně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře