Reklama
reklama

Tři brněnské sportovní areály dostanou statisíce korun na provoz

Sportovní areály v Brně, které slouží veřejnosti, získají na provozní náklady v roce 2013 dotace. Sportareál Družstevní částku 800 tisíc korun, Sportareál SK Královo Pole na ulici Vodova částku 1 734 tisíc korun a sportovní areál TJ Tesla Brno na Halasově náměstí získá částku 1 387 tisíc korun.

Na Družstevní poskytují kromě tréninkových hodin klubů plavání a triatlonu i kondiční plavání veřejnosti, ale je tam zajištěna i povinná plavecká výuka mateřských a základních škol. Výše vstupného je koncipována tak, aby byla akceptovaná pro nejširší veřejnost, nájemné za plaveckou dráhu je srovnatelné s ostatními plaveckými bazény v Brně.

 

Ve sportovním areálu na Vodově se nachází nová hala míčových sportů, stará hala, otevřené kluziště, venkovní házenkářské hřiště a velké travnaté plochy. Součástí areálu je i hotel s restaurací, která je v pronájmu. Sportovní haly využívají kluby basketbalu, volejbalu, házené, juda, karate, florbalu, futsalu. Kluziště je využíváno nejen k bruslení žáků základních a středních škol, ale i veřejnosti. V halách se konají sportovní akce celostátního významu.

 

  

 

Také areál TJ Tesla Brno je využíván nejen členy jednoty, ale školami od základní školy po vysoké školy, dalšími kluby a širokou veřejností. Tento multifunkční areál byl v loňském roce dějištěm mnoha závodů v plavání, synchronizovaném plavání, basketbalu, volejbalu, moderní gymnastice nebo karate.

 

„Všechny areály slouží kromě členům sportovních klubů také nejširší sportovní veřejnosti, a proto dotace obdržely,“ uvedl primátor Brna Roman Onderka.

 

Protože provozovatelé sportovních areálů v ulici Vodova a na Halasově náměstí požadovali vyšší dotaci (2 800 tisíc a 3 937 tisíc korun) budou muset hledat další zdroje financování. V areálu Vodova to bude například zvýšení počtu sportovních a kulturních akcí konaných v halách, v areálu TJ Tesla se budou snažit získat další zdroje financování například z dotací Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře