Reklama
reklama

Tři brněnské sportovní areály dostanou statisíce korun na provoz

Sportovní areály v Brně, které slouží veřejnosti, získají na provozní náklady v roce 2013 dotace. Sportareál Družstevní částku 800 tisíc korun, Sportareál SK Královo Pole na ulici Vodova částku 1 734 tisíc korun a sportovní areál TJ Tesla Brno na Halasově náměstí získá částku 1 387 tisíc korun.

Na Družstevní poskytují kromě tréninkových hodin klubů plavání a triatlonu i kondiční plavání veřejnosti, ale je tam zajištěna i povinná plavecká výuka mateřských a základních škol. Výše vstupného je koncipována tak, aby byla akceptovaná pro nejširší veřejnost, nájemné za plaveckou dráhu je srovnatelné s ostatními plaveckými bazény v Brně.

 

Ve sportovním areálu na Vodově se nachází nová hala míčových sportů, stará hala, otevřené kluziště, venkovní házenkářské hřiště a velké travnaté plochy. Součástí areálu je i hotel s restaurací, která je v pronájmu. Sportovní haly využívají kluby basketbalu, volejbalu, házené, juda, karate, florbalu, futsalu. Kluziště je využíváno nejen k bruslení žáků základních a středních škol, ale i veřejnosti. V halách se konají sportovní akce celostátního významu.

 

  

 

Také areál TJ Tesla Brno je využíván nejen členy jednoty, ale školami od základní školy po vysoké školy, dalšími kluby a širokou veřejností. Tento multifunkční areál byl v loňském roce dějištěm mnoha závodů v plavání, synchronizovaném plavání, basketbalu, volejbalu, moderní gymnastice nebo karate.

 

„Všechny areály slouží kromě členům sportovních klubů také nejširší sportovní veřejnosti, a proto dotace obdržely,“ uvedl primátor Brna Roman Onderka.

 

Protože provozovatelé sportovních areálů v ulici Vodova a na Halasově náměstí požadovali vyšší dotaci (2 800 tisíc a 3 937 tisíc korun) budou muset hledat další zdroje financování. V areálu Vodova to bude například zvýšení počtu sportovních a kulturních akcí konaných v halách, v areálu TJ Tesla se budou snažit získat další zdroje financování například z dotací Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře