Reklama
reklama

Tramvaj dlouhá 46 metrů už v Brně jezdit nebude, nevejde se do křižovatek

Vznikla spojením dvou kloubových tramvají Vario a stala se nejdelší tramvajovou soupravou v České republice. Měřila skoro sedmačtyřicet metrů a byla schopná převézt přes 450  cestujících. Soupravy dvou tramvají se ale nevejdou na zastávky a mají problémy v křižovatkách. Brňané o ně proto přijdou.

Dopravní podnik bude tvořit velkokapacitní soupravy jen spojením kloubové a nekloubové tramvaje Vario. „Spojené kloubové tramvaje mají problém na některých zastávkách i na křižovatkách, kam se jen obtížně vejdou. Souprava s jednou kloubovou a jednou jednoduchou tramvají má jen čtyřicet metrů a tento problém vyřeší,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

 

 

Dlouhé soupravy jezdily hlavně na lince číslo 1, kde také dopravní podnik prodloužil čtyři  zastávkové ostrůvky. Spojovala čtvrť Řečkovice s Bystrcí, projížděla kolem hlavního železničního nádraží a využívali ji také návštěvníci brněnského výstaviště. Lidé si dlouhé soupravy, které dopravní podnik nasazoval vždy ve špičce, pochvalovali.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře