Reklama
reklama

Tramvaj dlouhá 46 metrů už v Brně jezdit nebude, nevejde se do křižovatek

Vznikla spojením dvou kloubových tramvají Vario a stala se nejdelší tramvajovou soupravou v České republice. Měřila skoro sedmačtyřicet metrů a byla schopná převézt přes 450  cestujících. Soupravy dvou tramvají se ale nevejdou na zastávky a mají problémy v křižovatkách. Brňané o ně proto přijdou.

Dopravní podnik bude tvořit velkokapacitní soupravy jen spojením kloubové a nekloubové tramvaje Vario. „Spojené kloubové tramvaje mají problém na některých zastávkách i na křižovatkách, kam se jen obtížně vejdou. Souprava s jednou kloubovou a jednou jednoduchou tramvají má jen čtyřicet metrů a tento problém vyřeší,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

 

 

Dlouhé soupravy jezdily hlavně na lince číslo 1, kde také dopravní podnik prodloužil čtyři  zastávkové ostrůvky. Spojovala čtvrť Řečkovice s Bystrcí, projížděla kolem hlavního železničního nádraží a využívali ji také návštěvníci brněnského výstaviště. Lidé si dlouhé soupravy, které dopravní podnik nasazoval vždy ve špičce, pochvalovali.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře