Reklama
reklama

Tomáše Kluse baví hraní

Zpěvák Tomáš Klus dostává ve svých šestadvaceti letech publikum nejen svými chytrými písničkami, ale také úžasným smyslem pro humor. Má úspěšné turné za sebou i před sebou, všude na něj byl a je „nával“. Stále se zamýšlí nad světem kolem sebe a nad svým místem v něm a je pohotově vtipný a milý. „Dycinky záleží na úhlu pohledu. Vy zaujímáte ten, který mi lichotí, ale je spousta jiných, z jejichž úhlu působím jako blb,“ říká zpěvák o chvále. To, že si Tomáš Klus umí dobře hrát s češtinou, není znát jen v jeho textech, ale i v tom, že rozhovor pro Centrumnews nazval ROZHOVOŘENÍ. Zpěvák Tomáš Klus dostává ve svých šestadvaceti letech publikum nejen svými chytrými písničkami, ale také úžasným smyslem pro humor. Má úspěšné turné za sebou i před sebou, všude na něj byl a je „nával“. Stále se zamýšlí nad světem kolem sebe a nad svým místem v něm a je pohotově vtipný a milý. „Dycinky záleží na úhlu pohledu. Vy zaujímáte ten, který mi lichotí, ale je spousta jiných, z jejichž úhlu působím jako blb,“ říká zpěvák o chvále. To, že si Tomáš Klus umí dobře hrát s češtinou, není znát jen v jeho textech, ale i v tom, že rozhovor pro Centrumnews nazval ROZHOVOŘENÍ. 

Před několika dny jste dokončil vysokou školu. Jak náročné bylo skloubit šňůry vystoupení a koncertů s učením na státnice?

Náročné to bylo tak akorát. Vzal jsem si volno a přečetl slušné množství moudrých knih, které mě patrně poznamenaly jen krátkodobě, nicméně ke dni D to nekonec stačilo.

Měl jste strach, že nebudete úspěšný a co vás nejvíc při zkouškách překvapilo?

Byl jsem překvapen potěšením, že vše dobře dopadlo.

A co vás v poslední době hodně překvapuje při koncertech, vystoupeních?

Že chodí lidé a chodí jich tolik, že každému zvlášť nestihnu poděkovat. Proto tak činím nyní, prostřednictvím tisku. Děkuji.

Vydal jste se na Česko-Slovenské turné. Kam se těšíte víc? Na Slovensko nebo do českých měst?

Těším se hlavně na lidi, z měst toho moc vidět nestačím.

Proč a koho jste si společně s Jiřím Kučerovským přibrali na pódium?

Petra Škodu, protože drží rytmus a Jana Lstibůrka, protože drží basu. V jeho případě konkrétně kontrabas.

S Jiřím Kučerovským jste se letos vydal i do Indie. Co vám ta cesta dala?

Závislost. Nedovedu si představit, že bych tam příští rok nejel na delší dobu. Poznal jsem jen velmi malou část toho, co jsem poznat chtěl. Indie polapí, vtáhne, absorbuje a je tak neodolatelná, že na tom místě, kde se zrovna nacházíte, chcete pobýt déle než plánujete.

Vystoupíte na začátku listopadu i v Brně a brněnské publikum už znáte. Jaké je?

Známe se už pár let a musím říct, že se na něj zase těším.

Co si myslíte o politicích?

Že jsou to taky jenom lidi. Ale nechovají se tak.

Můžeme čekat v budoucnu spíš písničky o ženách, dívkách nebo právě o politice?

K ženám chovám mnohem vřelejší city...

Jak by měla správná dívka vypadat?

Měla by být holčičí. Umět obrátit úsměv i proti sobě a směrem k jiným jím nešetřit, páč, co si budem vyprávět, není nic oslnivějšího, než úsměv dívky. Takový, co dokáže adresátovi omítnout den do barev všech ročních období najednou.

Lidé obdivují, jak si dokážete pohrát v textech s češtinou. Kde se vzalo toto nadání?

 

Ani jsem se nenadál a už tu bylo, ale nemyslím si, že by nějak výrazně čnělo nad jinými nadáními.

 

Vrcholově jste sportoval. Můžete dnes bez sportu žít a který sport máte nejraději?

 

Den ze dne se ze mě stal sporťák s ambicí hrát lidem na kytaru. Ve chvílích, kdy při tréninku přemýšlíte spíš o tom, jak by bylo krásné hrát lidem své písničky a jak by bylo krásné, kdyby oni zatleskali, stal jsem se sportu a lidem, jež do vás investují čas i důvěru, nevěrný. Dnes chodím hrát squash, ale ano: mám rád sport, sportovce a letos jsem se nadšeně vrátil i zPorty :-)

 

Co Vás baví víc. Koncertování nebo hraní?

 

Hraní na koncertě.

 

Kde jste přišel k tomu hezky chrchlavému hlasu? Zpíváte tak od mládí nebo se barva hlasu nějak s věkem měnila?

 

Mám nedomykavost levé hlasivky a kdo ví co ještě, ale nestěžuju si. V barvě hlasu se měním úměrně s věkem.

 

Kdy jste hrál poprvé před publikem a máte schované nějaké nahrávky prvních písniček?

 

Poprvé to bylo na Miss mister fitness euroregion show. Potencionální hitovka „Nevím čí nápad to byl, abych se tady objevil..“, mnou ku příležitosti oné šou složená a zapěná, zapadla v propadlišti dějin.

 

S kým byste se chtěl postavit na pódium jako zpěvák a s kým po boku jako herec?

 

Nesním takové sny. Dobré je však nějaké mety mít, vidět je před sebou, ale nikdy je skutečně neuchopit, neb pak by člověk zpychnul či zpohodlněl, zahleděl se v sebe a své vítězství, spokojil se tak s tím, co má, ačkoli je mu životem neokatě nabízeno mnohem více.

 

 

Tomáš Klus – zpěvák a herec

Narodil se 15. 5. 1986
Vydal desky Cesta do záhu(d)by (2008), Hlavní uzávěr splínu (2009) a Racek (2011)
Hrál ve filmech Veni, vidi, vici (2009), Rytmus v patách (2009), v pohádce Tajemství staré bambitky (2011) a dalších. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Komentáře