Reklama
reklama

Talentovaní doktorandi získají podporu města

Rada města Brna pokračuje v podpoře talentovaných studentů doktorandů, neboť ve středu 19. září 2012 doporučila zastupitelům města schválit smlouvu o dotaci ve výši 4 mil. Kč. Cílem projektu Brno Ph.D. talent je zlepšit podmínky doktorského studia pro talentované doktorandy a usnadnit tím podpořeným studentům zvýšení jejich kvalifikace.

Projekt rovněž přispívá k větší atraktivitě technických a přírodovědných oborů a motivuje absolventy magisterského stupně k postgraduálnímu studiu na brněnských univerzitách. Konkrétně se jedná o finanční dar z municipálních zdrojů ve výši 10 tisíc korun měsíčně, který je podpořeným studentům vyplácen průběžně po dobu tří let. Finanční podporu budou ještě schvalovat zastupitelé města.

 

Primátor města uvedl, že není jednoduché vyčleňovat již od roku 2009 milionové částky na projekt podpory talentovaných studentů doktorandů. Zatím však mohu říci, že se nám to i přes složitou ekonomickou krizi a zákon o rozpočtovém určení daní stále v rozpočtu daří, a já pevně doufám, že studenty podpoří i zastupitelé. Ale zejména, že se nám tyto investice vrátí v podobě vynikajících studentských výsledků s přesahem do podnikatelských aktivit a ekonomiky města.

 

Více o projektu Brno Ph.D. talent
Projekt Brno Ph.D. talent je zaměřen na podporu vynikajících studentů technických a přírodovědných oborů zapsaných v doktorském studijním programu na čtyřech partnerských univerzitách v Brně. Administrátorem projektu je Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu, zájmové sdružení právnických osob. Projekt je součástí Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje 3 (RIS3). Řídící výbor RIS3 zařadil tento projekt do Akčního plánu 2009–2013, který schválilo ZMB.

 

Deset tisíc korun měsíčně
Finanční dar deset tisíc korun měsíčně je každý rok udělován 20 perspektivním doktorandům prostřednictvím otevřené meziuniverzitní soutěže, do níž se každoročně hlásí na 150 zájemců. Vyhodnocení soutěže a výběr podpořených studentů zajišťuje mezinárodní porota nestranných odborných hodnotitelů, a to posouzením kvality přihlášených vědeckých projektů a osobních prezentací soutěžících studentů. Pravidla soutěže jsou inspirována příklady z praxe, vycházejí rovněž z konzultací s akademickými a vědeckými pracovníky brněnských univerzit a ze zkušeností z předešlých ročníků projektu.

 

Pilotní ročník soutěže
Pilotní ročník soutěže proběhl v akademickém roce 2009/2010, druhý a třetí ročník soutěže se uskutečnily v následujících letech. Do současnosti bylo díky zdrojům města podpořeno 60 talentovaných doktorandů. Počátkem akademického roku 2012/2013 byla završena tříletá finanční podpora první dvacítky doktorských studentů a v projektu nadále zůstává čtyřicet doktorandů. Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje 3 je v plném souladu s Lisabonskou strategií, se Strategií hospodářského růstu ČR, se Strategií pro Brno a s Programem rozvoje kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře