Reklama
reklama

Symbolem moderního kampusu je přeškrtnutý kohoutek

Začátkem semestru jsou v plném proudu stavební práce hned na několika fakultách Masarykovy univerzity. Současně se ale škola stále potýká s problémem v dávno hotových a zabydlených budovách bohunického areálu.

Brno – Navysokém obsahu látek, kvůli kterým se voda z kohoutku nedá pít, se ani po mnoha měsících nic nezměnilo. Po kampusu Masarykovy univerzity jsou proto rozmístěna pítka s barely, které školu stojí desetitisíce. Problémy mají i laboratoře.

 

„Kontrolní odběry vody v kampusu prokázaly, že kvalita vody přes všechna  dodavateli navržená opatření stále neodpovídá hygienickým normám,“ potvrzuje mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. Na komplikace se s blížícím se semestrem musejí připravit studenti i laboranti, kteří byli zvyklí vodu z kohoutku používat. „Pokud jde o pitný režim, žádné zásadní problémy mi to naštěstí nezpůsobuje, protože ve škole piji balenou vodu a sladké nápoje,“ uvedl dvacetiletý student Marek ve vstupu do kampusu na přelomu srpna a září. Na mnoha místech visí výstražné tabulky a studenti mají dovezenou pitnou vodu zdarma. Platí ji škola, která jedná se zhotovitelem o výměně vadného potrubí.

 

„V současné době se připravuje projektová dokumentace, která by měla být hotova do konce srpna (uzávěrka článku byla 28. srpna, pozn.red).  V případě, že se podaří jednání s dodavateli dokončit a uzavřít potřebné smlouvy, mohla by byt výměna potrubí realizována během podzimu s minimálním omezením provozu kampusu,“ nastínila možné řešení mluvčí Fojtová.

 

Podle spolumajitele instalatérské firmy Radima Růžičky by byla výměna pro jakéhokoliv zhotovitele extrémním řešením. „Musí tam být kilometry trubek, které jsou rozvedeny tak složitě, že si ten harmonogram výměny nedokážu představit. Ani to, kolik by na to bylo potřeba lidí, které zhotovitel teď snadno nenasmlouvá,“ kroutí hlavou Růžička.

 

S výměnou by škola nemusela mít žádné zásadní vícenáklady. „Trváme na tom, že náklady spojené s výměnou potrubí a dodávkou balené vody by měli hradit dodavatelé. Masarykova univerzita je připravena nést pouze náklady spojené s některými případnými nadstandardními řešeními, která vyplývají se změny legislativy,“ uzavírá mluvčí Tereza Fojtová. Společnost OHL ŽS, jako jeden z hlavních dodavatelů stavby, se do uzávěrky nevyjádřila.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře